Dziś jest Środa, 13 Listopad 2019

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37Niepodległa do Hymnu w Gminie Szczytniki

Zapraszamy do udziału w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości i włączenia się w ogólnopolską akcję, która jak się okazuje także z powodzeniem prowadzona jest poza granicami naszego kraju - Niepodległa do Hymnu. Szczegóły poniżej. Jeszcze raz zapraszamy.

Zapraszamy na nowe warsztaty artystyczne w nowym miejscu!!!

Ruszamy z zapisami na nowe zajęcia plastyczno-artystyczne kreatywnego tworzenia fantastycznych dzieł z produktów będących codziennie w naszym otoczeniu. Kto był z nami podczas takich warsztatów kilka lat temu podczas ferii - ten wie jak fantastyczne rzeczy możemy tworzyć mając odpowiednie materiały, fachowego profesjonalnego instruktora, a właściwie instruktorkę i wyobraźnię. Takie właśnie warsztaty będziemy otwierać od listopada w starym-nowym miejscu na mapie naszej gminy w centrum Stawu. Tam bowiem została oddana do użytku całkowicie wyremontowana remiza i świetlica wiejska. Odnowiony obiekt będzie także nowym miejscem kulturalnym gminy, zajęcia koncerty, spektakle, spotkania.... Taką przynajmniej mamy nadzieję. Dlatego GOK uruchamia tam już teraz wspomniane warsztaty plastyczno-artystyczne dla dzieci od 6 lat. Odbywać się będą od listopada na razie w co drugi czwartek od 16.00 przez 1,5 h.
Także od listopada w tym samym miejscu w Stawie chcielibyśmy ruszyć z grupą teatralną dla młodzieży od 5 klasy. Czekamy na zapisy chętnych w siedzibie GOK, pod nr tel 62 7625037 lub poprzez facebooka. Ilość miejsc ograniczona

Koncert i wernisaz Młodych Artystów z GOK

W sobotę 30 marca mieliśmy doskonałą okazję do obejrzenia i wysłuchania młodych talentów artystycznych z grup działających w Gminnym Ośrodku Kultury w Szczytnikach. Obejrzeliśmy zarówno grupy wokalne, grupę taneczną, ale także, a właściwie w tym roku głównie, wernisaż obrazów stworzonych przez dwie najstarsze grupy plastyczne. Fantastyczne występy, piękne prace, a na koniec nie lada gratka - wystawa wybranych dzieł malarskich artysty z naszej gminy, nauczyciela plastyki i instruktora z GOKu Jaromira Sowy.

Znamy finalistów 19 Międzygminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Znamy już finalistów 19 Międzygminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 2019. W sobotę 13 kwietnia w półfinale, który odbył się w Szczytnikach wystąpiło 74 wykonawców z 84 zgłoszonych z 11 gmin powiatu kaliskiego. Warto dodać, że w eliminacjach gminnych, które odbywały się przez cały marzec, w sumie wystąpiło ponad 160 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych. Organizatorami Festiwalu są Gminne Ośrodki Kultury w Szczytnikach i Opatówku przy współpracy Starostwa Powiatowego w Kaliszu i gmin powiatu kaliskiego Finał festiwalu odbędzie się w GOKu w Opatówku w niedzielę 28 kwietnia od godz. 15.00. Dwa dni wcześniej finaliści spotkają się na specjalnych warsztatach wokalnych z jurorami Erykiem Szolcem i Adamem Michalakiem w salach Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.