Dziś jest Czwartek, 21 Styczeń 2021

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37Wybierz interesującą Cię sekcję

Muzyka

Muzyka (gr.mousike) – sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie.

Struktury dźwiękowe składają się z zestawów fal akustycznych o odpowiednio dobranych częstotliwościach i amplitudach oraz ciszy pomiędzy nimi. Celem muzyki jest oddziaływanie na świadomość słuchacza. Jest zjawiskiem odbieranym subiektywnie, zależnym od indywidualnych skłonności, wcześniejszych doświadczeń, społecznych kryteriów wartości, aktualnego nastroju i wielu innych czynników. Od mowy ludzkiej różni się znacznie większą abstrakcyjnością przekazywanych treści oraz wykorzystaniem oprócz głosu ludzkiego również instrumentów muzycznych.

Marek Kubera

Marek Kubera jest zarówno instruktorem muzycznym uczącymi młodzież nauki gry na instrumentach, jak również, a własciwie przede wszystkim kapelmistzrem, dyrygentem Orkiestry Dętej OSP w Iwanowicach.

Orkiestra przez wszystkich przyjmowana jako muzyczna wizytówka gminy Szczytniki jest co prawda orkiestrą jednostki OSP w Iwanowicach, ale już dyrygent Marek Kubera to osoba zatrudniona przez GOK.

To nie tylko dyrygent ale także muzyk. Znany i ceniony w regionie. Jest również dyrygentem Orkiestry kaliskiej "Gród nad Prosną".

Ma anielską cierpliwość do muzyków i niesłychane zaangażowanie by jak najwięcej przekazać tym najmłodszym muzykom z gminy.

II Iwanowickie Spotkania Orkiestr Dętych

Pomimo niesprzyjającej aury z deszczem i wiatrem organizatorom udało się przeprowadzić II edycję Iwanowickich Spotkań Orkiestr Dętych.

Pierwsze Iwanowickie Spotkania Orkiestr Dętych

Sukcesem i świetną zabawą zakończyły się 1-wsze Iwanowickie Spotkanie Orkiestr Dętych. Dla licznie, pomimo okresu żniwnego, zgromadzonej publiczności zagrało pięć orkiestr z różnych miejscowości, w różnych stylach muzycznych : Orkiestra Dęta OSP Narama, OSP Podstolice z województwa małopolskiego, Orkiestra Dęta OSP Brzeziny, Orkiestra Dęta Gród nad Prosną oraz Orkiestra OSP Iwanowice.

Nasza Orkiestra Dęta OSP Iwanowice na 41 Festiwalu Orkiestr w Sławnie

Już po raz drugi reprezentująca gminę Szczytniki Orkiestra Dęta OSP Iwanowice wzięła udział w Festiwalu Orkiestr Dętych w Sławnie w zachodniopomorskim.

W 41 już edycji Festiwalu organizowanego przez Sławieński Dom Kultury i tamtejszą Orkiestrę Dętą w dniu 24 maja zagrało w sumie 9 orkiestr z różnych regionów Polski. Nasze województwo reprezentowały dwie orkiestry z Budzynia i nasza orkiestra z Iwanowic.

Nasza Orkiestra Dęta na Mistrzostwach Polski w Ostrowie

Miło nam donieść, że nasza Orkiestra Dęta OSP Iwanowice została zaproszona do kibicowania i grania podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej rozgrywanych na początku marca w Ostrowie Wielkopolskim.

To już drugie takie zaproszenie i granie naszych świetnych muzyków pod wodzą Marka Kubery na sportowej ogólnopolskiej imprezie.

Pierwsze przypomnijmy miało miejsce na Obchodach 100-lecia Szczypiorniaka w kaliskiej hali Arena Winiary pod koniec ubiegłego roku.

Wyjazdowe Koncerty OSP Iwanowice

W ostatnim czasie Orkiestra Dęta OSP Iwanowice reprezentując naszą gminę koncertowała zarówno w górach w Iwanowicach Włościańskich w powiecie krakowskim, jak i nad morzem w Sławnie. Swoim koncertem nasi strażacy-muzycy uświetnili także ośc 30-lecie Ostrowskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.