Dziś jest Niedziela, 23 Luty 2020

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


Wyjazdowe Koncerty OSP Iwanowice


W ostatnim czasie Orkiestra Dęta OSP Iwanowice reprezentując naszą gminę koncertowała zarówno w górach w Iwanowicach Włościańskich w powiecie krakowskim, jak i nad morzem w Sławnie. Swoim koncertem nasi strażacy-muzycy uświetnili także ośc 30-lecie Ostrowskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

W dniach 17-19 maja Orkiestra brała udział w jubileuszowym 40 Festiwalu Orkiestr Dętych w Sławnie. W festiwalu uczestniczyło 12 orkiestr z całego kraju. 17 maja muzycy prezentowali się mieszkańcom okolicznych miejscowości. Dzień później orkiestry uczestniczyły w paradzie na rynku sławeńskim, a nastepnie prezentowały sie w paradzie. Była także czas na zwiedzanie miasta i wyjazd nad morze.

25 maja Orkiestra wraz z członkami jednostki OSP w Iwanowicach gościli w zaprzyjaźnionych Iwanowicach Włościańskich powiatu krakowskiego. Okazja do wyjazdu i koncertu była uroczystość przekazania nowego samochodu strażackiego tamtejszej jednostce. W drodze na spotkanie z "Iwanowicami krakowskimi" nasi strażacy zwiedzili klasztor Jasnogórski w Częstochowie i Pieskowa Skałę. Warto dodać, że same Iwanowice Włościeńskie leżą w malowniczej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Kolejne spotkanie "polskich Iwanowic" już 29 czerwca w gminie Szczytniki na Powiatowych Prezentacjach Orkiestr Dętych w Iwanowickim Parku.

Warto równiez odnotować, że Orkiestra Deta OSP znalazła sie w gronie 30 wykonawców uświetniających 30-lecie Ostrowskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Koncerty odbyły sie w niedzielę 8 czerwca na ostrowskim rynku.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.