Dziś jest Wtorek, 26 Marzec 2019

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


Pierwsze Iwanowickie Spotkania Orkiestr Dętych


Sukcesem i świetną zabawą zakończyły się 1-wsze Iwanowickie Spotkanie Orkiestr Dętych. Dla licznie, pomimo okresu żniwnego, zgromadzonej publiczności zagrało pięć orkiestr z różnych miejscowości, w różnych stylach muzycznych : Orkiestra Dęta OSP Narama, OSP Podstolice z województwa małopolskiego, Orkiestra Dęta OSP Brzeziny, Orkiestra Dęta Gród nad Prosną oraz Orkiestra OSP Iwanowice.

Pogoda doskonale wpasowała się w klimat koncertów i otwartego festynu. Piekny słoneczny dzień sprzyjał możliwości oglądania orkiestr zarówno podczas koncertów jak i wcześniej podczas parady przez Iwanowice.

Iwanowickie spotkania rozpoczęły się od przemarszu spod remizy pod pomnik Jana Pawła II gdzie oddano hołd także wszystkim walczącym podczas Powstania Warszawskiego w trakcie symbolicznej "godziny W".

Orkiestrom towarzyszyła para nowożeńców, którzy bezpośrednio po uroczystości rozpoczęli swoje zaślubiny w Iwanowickim kościele. Po przemarszu ulicami Iwanowic rozpoczeły się koncerty na scenie przy Remizie OSP w trakcie których doszło również do oficjalnego podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy jednostkami OSP z Iwanowic i Brzezin.

Po koncertach odbyło się także wręczenie pucharów dla wszystkich orkiestr. Całości tego muzycznego święta dopełnił w godzinach wieczornych Teatr FRANT z Wrocławia z ponad dwugodzinną Biesiadą Polską. Przed północą wszyscy zgromadzeni rozśpiewani, roztańczeni, w doskonałych humorach ruszyli na zasłużony odpopczynek do domów by następmnego dnia uczestniczyć w drugiej części orkiestrowego grania w Brzezinach.

Organizatorami I Iwanowickich Spotkań Orkiestr Dętych byli; jednostki OSP z Iwanowic i Brzezin, Wójt Gminy Szczytniki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.