Dziś jest Wtorek, 26 Marzec 2019

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


Nasza Orkiestra Dęta OSP Iwanowice na 41 Festiwalu Orkiestr w Sławnie


Już po raz drugi reprezentująca gminę Szczytniki Orkiestra Dęta OSP Iwanowice wzięła udział w Festiwalu Orkiestr Dętych w Sławnie w zachodniopomorskim.

W 41 już edycji Festiwalu organizowanego przez Sławieński Dom Kultury i tamtejszą Orkiestrę Dętą w dniu 24 maja zagrało w sumie 9 orkiestr z różnych regionów Polski. Nasze województwo reprezentowały dwie orkiestry z Budzynia i nasza orkiestra z Iwanowic.

W tym roku po raz pierwszy również Orkiestrze prowadzonej przez Marka Kuberę towarzyszyła grupa marżonetek przygotowanych przez Monikę Błaszczak.

Dało to możliwość uczestniczenia w ocenianej przez jury konkurencji "show parada".

Po paradach orkiestry uczestniczyły również w koncercie estradowym w Sławińskim Amfiteatrze.

W sumie członkowie orkiestry i zespołu tanecznego nad polskim morzem spędzili 4 dni doskonaląc warsztat muzyczny i taneczny w malowniczym Jarosławcu i grając dla mieszkańców Darłówka.

Wyjazd okazał się niezwykle efektywny bowiem muzycy orkiestry nabrali również chęci do nauki kroków tanecznych granych kompozycji.

Efekty tego rewolucyjnego mariażu muzyki i tańca widzieli już obecni w Sławnie, natomiast mieszkańcom naszej gminy przyjdzie poczekać na występ orkiestry podczas Festynu Rodzinnego i Gminnych Zawodów Strażackich 21 czerwca w Szczytnikach.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.