Dziś jest Czwartek, 15 Listopad 2018

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


XII Międzygminny Festiwal PIosenki Dzieciecej i Młodzieżowej Opatówek 2012


Zakończył się XII Międzygminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Opatówku. Przez trzy dni eliminacji festiwalowych w dn.5-7 marca jury wysłuchało 98 młodych wykonawców w 5 kategoriach wiekowych i wyłoniło 36 finalistów, którzy 18 marca „śpiewająco” walczyli o zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej.

Festiwal tradycyjnie zorganizowali: Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz Gminne Ośrodki Kultury w Opatówku i Szczytnikach.

Głównym fundatorem nagród dla zwycięzców był Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej

W jury tegorocznego Festiwalu zasiedli :

- Grażyna Bartoszek – Szłapak Prezes Kaliskiego Towarzystwa Muzycznego

- Anna Kowalkiewicz-Oligny instruktor wokalny, właściciel szkoły muzycznej PIANO SONG w Kaliszu

-Eryk Szolc muzyk, wokalista, wykładowca UAM w Kaliszu

Oraz goście- jurorzy specjalni:

Danuta Błażejczyk – doskonale znana i uznana wokalistka estrad polskich, a od pewnego czasu także założycielka Fundacji Apetyt na Kulturę zajmującej się promowaniem młodych artystów oraz produkcją ambitnych i ciekawych artystycznie przedsięwzięć z dziedziny muzyki, teatru, malarstwa i literatury.

Mariusz Urbaniak – wokalista, instruktor śpiewu oraz uczestnik Poznańskiej Grupy programu telewizyjnego Bitwa na Głosy TVP2

Finaliści tegorocznych przesłuchań oraz laureaci pierwszych miejsc z ub. roku wzięli udział w dwudniowych warsztatach wokalnych prowadzonych przez Danutę Błażejczyk. Zdecydowana większość zarówno młodych uczestników warsztatów jak i instruktorów potwierdzała celowość organizowania takich warsztatów oraz znaczące wskazówki merytoryczne jakich udzielała im przez te dwa dni artystka.

Poniżej lista zwycięzców i wyróżnionych na XII Międzygminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Opatówek 2012

PRZEDSZKOLA – trzy równorzędne pierwsze miejsca

Anna Dziedzic, Zespół Szkół w Rajsku, instruktor Agata Wegner

Polka na Łące

Wiktor Glapa, SP w Biernatkach, instruktor Beata Glapa

Zawsze razem

Martyna Lange, P. Przedszkole Samorządowe w Zbiersku, instruktor

Anna Popiołek

Laleczka z saskiej porcelany

KLASY I –III

Miejsce I

Kacper Wojcieszak - piosenka Klon

SP w Koźminku, instruktor Małgorzata Nawrocka

Miejsce II

Julia Olejnik - piosenka Zielona Piosenka

SP w Koźminku, instruktor Małgorzata Nawrocka

Miejsce III

Kornelia Raźniewska - piosenka W dżungli

SP w Jankowie Pierwszym, instruktor Ewa Mysłakowska

Wyróżnienia

Martyna Błaszczyk, SP w Piotrowie, instruktor Grażyna Nita

Piosenka drewnianych lalek

Klaudia Bryła, SP w Moskurni, instruktor Karol Adamiak

Czekolady …och

Julia Łuczak, SP w Opatówku, instruktor Aneta Cyl

Jagódki

Malwina Olszewska, Gminna Biblioteka Publiczna Opatówek, instruktor

Agnieszka Kaźmierczak

Drzwi do kariery

KLASY IV-VI

Miejsce I

Bartek Dreczko - piosenka Rolling In the deep

ZS w Dębem, instruktor Marta Bałch

Miejsce II

Kewin Sieradzki -piosenka Parostatek

ZS w Brzezinach , instruktor Jarosław Olek

Miejsce III

Gabriela Michalak - piosenka Nowa baśń

SP w Opatówku, instruktor Henryk Karski

Wyróżnieni

Katarzyna Bałch, ZS w Dębem, instruktor Marta Bałch

Laleczka z saskiej porcelany

Anna Czarnecka, GOK Szczytniki, instruktor Monika Kubera-Janiak

Pytasz mnie

Kamil Gruszka, SP w Nowym Nakwasinie, instruktor Damian Pyrek

Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał

Agnieszka Kaleta, ZS w Chełmcach, instruktor Damian Pyrek

Wybiorę Cię

Natalia Laskowska, GOK Szczytniki, instruktor Monika Kubera-Janiak

Ołowiane szczęście

Marcelina Olejnik, ZS w Marchwaczu, instruktor Agnieszka Pogorzelec

Chcę do Bodzia

GIMNAZJUM

Miejsce I

Dominik Niklas – piosenka Hurt

Gimnazjum w Opatówku, instruktor Anna Nowacka

Miejsce II

Julita Balcerzyk - piosenka Welcome to Burlesque

GOK w Żelazkowie, instruktor Anna Balcerzyk

Miejsce III

Martyna Kołodziejczyk - piosenka Jesteś lekiem na całe zło

Gimnazjum w Opatówku, instruktor Anna Nowacka

Wyróżnieni

Emilia Durman, ZS w Marchwaczu, instruktor Rafał Paczkowski

Muzyka Twoje imię ma

Weronika Jałoszyńska, Gimnazjum w Korzeniewie, instruktor Anna Jankowska

Bombonierka

Kacper Kidoń, ZS w Stawiszynie, instruktor Bogumił Knychaus

Powiedz mi coś o sobie

Katarzyna Lazarek, Gimnazjum w Liskowie, instruktor Małgorzata Jerzak

Małgorzata bez mistrza

Daria Nowak, Gimnazjum w Marchwaczu, Agnieszka Pogorzelelec

Rozmowa przez ocean

Patrycja Szymoniak, ZS w Stawiszynie, instruktor Bogumił Knychaus

Małe szczęścia

Karolina Żarnecka, Gimnazjum w Opatówku, instruktor Anna Nowacka

Żeby nie być idiotą

PONADGIMNAZJALNE

Miejsce I

Amanda Litwa - piosenka I wonder

ZS nr2 w Liskowie, instruktor Marta Sieradzan

Miejsce II

Monika Felisiak - piosenka Tak bym chciała kochać już

ZS nr1 w Liskowie

Miejsce III

Agnieszka Borowiak piosenka Brzydcy

ZS im. Mikołajczyka w Opatówku, instruktor Grzegorz Kęszycki

Wyróżnienia

Agnieszka Cierniak, GOK Szczytniki, instruktor Monika Kubera-Janiak

Kiedyś byłam różą

Natalia Felisiak, ZS nr1 w Liskowie

Milord

Mariusz Kasprzak, GOK Opatówek instruktor, Anna Nowacka

Supergirl

Patryk Olejniczak, GOK Opatówek, instruktor Anna Nowacka

Co ma przeminąć to przeminie


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.