Dziś jest Niedziela, 07 Czerwiec 2020

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


Ferie w Gminnym Ośrodku Kultury w Szczytnikach


Spora grupa dzieci i młodzieży z gminy Szczytniki postanowiła aktywnie spędzić czas ferii zimowych na zajęciach przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury. Prawie 150 uczestników zajęć znalazło właściwe dla siebie wybierając taniec towarzyski, warsztaty HIP HOP i Breakdance lub warsztaty lepienia z gliny.

Ze względu na brak własnej odpowiedniej sali, zajęcia organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury odbywały się w salach gimnastycznych szkół w Szczytnikach, Iwanowicach i Stawie oraz Sali OSP w Szczytnikach , za co Dyrekcjom Szkół serdecznie dziękujemy.. Właśnie w sali OSP w Szczytnikach (służącej także jako świetlica wiejska), na zakończenie ferii, odbył się występ gości z Wrocławia z trzema wyjątkowymi gośćmi – pytonami tygrysimi i boa albinosem.

Uczestnicy tego spotkania mieli okazję posłuchać ciekawych informacji o życiu i zwyczajach węży, potrzymać je na swoich barkach i w rękach oraz oczywiście porobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Podczas warsztatów lepienia gliny powstały natomiast niezwykle ciekawe prace pokazujące niespożyte zasoby wyobraźni młodych artystów. Były więc maski, zwierzęta, bałwany, wazony i naczynia.

Zajęcia prowadzili instruktorzy na stałe współpracujący z GOKiem, a specjalne podziękowania za pomoc w organizacji Programu „Węże dusiciele” kierujemy do strażaków jednostki OSP w Szczytnikach.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.