Dziś jest Czwartek, 21 Styczeń 2021

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37Wybierz interesującą Cię sekcję

Taniec

Każdy ma dość jasne wyobrażenie o tym, czym jest taniec, potrafi jeśli nawet nie opisać, to przynajmniej go rozpoznać i prawdopodobnie sam kiedyś tańczył. Od kiedy socjologia podzieliła czynności ludzkie na przyrodzone i kulturalne, taniec zaliczono do czynności kulturalnych.

Taniec jest zaliczany do ćwiczeń rekreacyjnych mających bardzo korzystny wpływ na zdrowie psycho-fizyczne. W wyniku ruchu ciała w tempie zgodnym z muzyką można wyrazić swoje uczucia, a z samego ruchu czerpać dużą przyjemność.

Jak powiedział jeden znany aktor (Antonio Banderas) w pewnym filmie " Nie ma lepszego sposobu, by nauczyć mężczyzny szacunku do kobiet-jak nauczyć ich wspólnie tańczyć".

Nie wierzysz przyjdź do nas i sprawdź.

Sukces taneczny w Liskowie na Powiatowym Przeglądzie

Z tanecznym sukcesem wróciliśmy z IX Powiatowego Przeglądu Zespołów Tanecznych Lisków 2013 który odbył w niedzielę 14 kwietnia zdobywając I i II miejsce

Grupa dziecieca Dziabągi

Grupa taneczna istniejąca od 2006 roku

Grupa taneczna OKAY

OKAY to najstarsza grupa działająca w Gminnym Ośrodku Kultury w Szczytnikach.

Jej początki sięgają lat 90-tych ubiegłego wieku.

Grupa Taneczna Dziecięca

W roku 2008 rozpoczęliśmy zajęcia taneczno-rytmiczne grupy dziecięcej skupiającej dzieci w wieku przedszkolnym i z pierwszych klas szkoły podstawowej.

WARSZTATY HIP HOP w GOKu

Bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży naszej gminy cieszyły się warsztaty tańca Breakdance i HIP HOP zorganizowane w okresie ferii przez Gminny Ośrodek Kultury. Uczestniczyło w nich prawie 60 osób co stanowi tego najlepszy dowód.

Przez trzy dni młodzież w dwóch grupach wiekowych ćwiczyła podstawy tego wyjątkowego i popularnego tańca poznawała historię i filozofię HIP HOPA i Brekadance’a, oglądała filmy instruktarzowe.

Wytańczone sukcesy naszych zespołów

Powoli zbliża się koniec sezonu turniejów i konkursów tanecznych wiosny 2011
Są powody do zadowolenia także dla naszych formacji:FANTAZJA, DZIABĄGI i OKAY.
każdy z nich odniósł swój sukces, każdy z nich pozytywnie zaistniał na tanecznych
parkietach.

Fantastyczny sukces zespołów tanecznych w Liskowie

Dwa drugie miejsca dla naszych zespołów wśród 24 formacji tanecznych powiatu kaliskiego to fantastyczny wynik na zakończenie sezonu 2009/2010 pracy grup działających w GOK-u.

Sukces odnieśliśmy w minioną niedzielę 13 czerwca na VI Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych Powiatu Kaliskiego w Liskowie. W Przeglądzie wzięły udział 24 zespoły z terenu powiatu.

OKAY wypadł OK na Powiatowym Przeglądzie Tanecznym

Formacja taneczna OKAY z GOK-u zajęła znakomite II miejsca na V Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Liskowie w niedzielę 19 kwietnia .

Drugi nasz zespół Dziabągi otrzymał wyróżnienie.

Kolejny sukces taneczny - I miejsce w Ostrowie

Zespół taneczny DZIABĄGI działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Szczytnikach odniósł kolejny sukces w tym roku zajmując w czwartek 4 czerwca I miejsce na X Magii Tańca w Ostrowie Wielkopolskim.

Pierwszy sukces taneczny w roku 2009

Bardzo dobrze rozpoczał się rok 2009 dla naszych grup działających przy GOK-u.

Zespoły taneczne DZIABĄGI i OKAY zdobyłły bowiem pierwsze miejsca na Feryjnym Turnieju Tanecznym zorganizowanym w Kaliszu przez tamtejszy OSRiR.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.