Dziś jest Czwartek, 21 Styczeń 2021

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37Wybierz interesującą Cię sekcję

Teatr

Teatr (łac.theatrum, z gr.theatron, przyglądanie się, widowisko) – rodzaj sztuki widowiskowej – aktor lub grupa aktorów na żywo daje przedstawienie dla zgromadzonej publiczności. Aktor i widz to dwa najistotniejsze składniki, bez których istnienie teatru nie byłoby możliwe. Teatr może obyć się bez reżysera, inscenizatora, choreografa czy scenografa, ale spektakl bez widzów - lub bez aktorów - nie jest możliwy.

Rzeczywistość teatralna to rzeczywistość umowna. Sztuka ta ma swoje źródła w starożytnych formach kultu religijnego - pochodzi od dionizji - świąt w Starożytnej Grecji organizowanych na cześć Dionizosa - boga wina oraz według innych koncepcji – w psychice ludzkiej – od najmłodszych lat człowiek ma skłonności do naśladowania (teoriaArystotelesa).

DOCENIENI PRZEZ JURY!!! NASZA GRUPA TEATRALNA WYRÓŻNIONA

Wczoraj wieczorem już wszystko było jasne na XV Przeglądzie Teatrów w Poznaniu. Jury najpierw wybrało z 33 zgłoszęń 13 zespołów do prezentacji w finałach. W sobotę swoje przedstawienia pokazało 8 grup teatralnych. Wśród nich nasza grupa z Gminnego Ośrodka Kultury.
Dziś już możemy przekazać, że nasza grupa teatralna została zauważona i doceniona zarówno przez profesjonalne jury w składzie którego znaleźli się wybitni fachowcy teatru i aktorzy, jak i studenckie. To przełożyło się na niedzielny werdykt, gdzie nasza grupa znalazła się w gronie wyróżnionych teatrów.
To ogromny sukces gdy porównamy grupy teatralne z dużych ośrodków miejskich uczestniczące w Festiwalu od kilku lat i nasza grupę istniejącą od 1,5 roku i prezentująca w Poznaniu spektakl właściwie bezpośrednio po ukończeniu prób. To wielka zasługa i sukces utalentowanej młodzieży, ale także instruktora Marcina Trzęsowskiego. Spektakl "Marianna i smoki" w naszej wersji prezentować będziemy teraz publiczności głównie młodszej, ale i starszej z naszej gminy i regionu.GRATULUJEMY>

Wyróżnienie dla grupy teatralnej MYNIEWY Reaktywacja

Wyróżnienie otrzymała grupa teatralna MYNIEWY Reaktywacja prowadzona przez Rafała Paczkowskiego w eliminacjach rejonowych 29 Regionalnych Prezentacji Teatrów Dzieci i Młodzieży w CKiS w Kaliszu. To spory sukces zważywszy, że młodzież z grupy działającej przy GOK-u postanowiła nie korzystać z tekstów gotowych i stworzyć własny scenariusz.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.