Dziś jest Piątek, 24 Maj 2019

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37Mamy Regionalnego Króla Łgarzy Kawalarzy i Opowiadaczy Dowcipów

Sześciu kandydatów do tytułu Regionalnego Króla Łgarzy, Kawalarzy i Opowiadaczy Dowcipów stanęło na scenie przed publicznością i jury podczas pierwszego takiego turnieju, który odbył się w Szczytnikach 1 kwietnia. Prezentowali się ze swoimi żartami przedstawiciele Kalisza, Opatówka i Szczytnik.

XVI Międzygminny Festiwal Pisoenki Dziecięcej i Młodzieżowej

W niedzielę 3 kwietnia zakończył się XVI Międzygminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Opatówku organizowany przez Gminne Ośrodki Kultury w Szczytnikach i Opatówku przy współpracy Starostwa Powiatowego i Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Jury wybrało najlepszych w trzech kategoriach wiekowych z grona prawie 120 młodych wokalistów i wokalistek

Mamy Regionalnego Króla Łgarzy Kawalarzy i Opowiadaczy Dowcipów

Sześciu kandydatów do tytułu Regionalnego Króla Łgarzy, Kawalarzy i Opowiadaczy Dowcipów stanęło na scenie przed publicznością i jury podczas pierwszego takiego turnieju, który odbył się w Szczytnikach 1 kwietnia. Prezentowali się ze swoimi żartami przedstawiciele Kalisza, Opatówka i Szczytnik.

Gminny Dzień Kobiet 2016

W prawdziwie polsko-włoskim stylu biesiadowały Panie uczestniczące w tegorocznym Gminnym Święcie Kobiet, które to odbywało się w niedzielę 6 marca tradycyjnie w Radliczycach.

Wyjątkowy Wieczór - Przestrzenie Kultury

Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach 14 lutego zaprosił wszystkich spragnionych nie tylko miłości ale i artystycznych doznań i wrażliwości na specjalne kulturalne spotkanie we wnętrzach Restauracji Gościnna w Stawie.

Koncert Zimowy Grup z Gminnego Ośrodka Kultury w Szczytnikach

W sobotę 13 lutego sala gimnastyczna w ZS w Szczytnikach wypełniona była kilkusetosobową publicznością, ponad 140 młodymi, a często wręcz bardzo młodymi tancerkami, tancerzami i wokalistkami.

Laureaci Jesiennego Konkursu Fotograficznego

14 lutego w Restauracji Gościnna w Stawie podczas spotkania "Przestrzenie Kultury" zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikac, odbył się wernisaż fotograficzny wieńczący konkurs ogłoszony pod koniec ub. roku „ Jesienny koncert barw odnaleziony w wyjątkowych miejscach ”. Ogłosiliśmy już wcześniej listę laureatów konkursu teraz była doskonałą okazja by w specjalnej scenerii pokazać fotografie i ich autorów i autorki oraz przekazać nagrody książkowe i finansowe laureatom.

Gmina Szczytniki obchodziła Narodowe Święto Niepodległości

Z trzydniowym wyprzedzeniem, w niedzielę 8 listopada mieszkańcy Gminy Szczytniki wspólnie uczestniczyli w Narodowym Święcie Niepodległości odpowiadając na zaproszenie Wójta Gminy Szczytniki, Gminnego Ośrodka Kultury w Szczytnikach i Dyrekcji Zespołu Szkół w Stawie.

Wielkie Gotowanie w Szczytnikach

To naprawdę było Wielkie Gotowanie w Szczytnikach. W pierwszych godzinach festynu kulinarnego „SMAKI LGD” gotowano na 6 stołach konkursowych, kuchenki, piecyki i mikrofale pracowały pełną parą. Jednocześnie na scenie gotowano na ogniu wielki gar zupy pod czujnym okiem satyryka Tadeusza Drozdy i także jednocześnie pod sceną przygotowywano równie ogromną sałatkę owocową wspólnie z Finalistką I edycji programu telewizyjnego Hell’s Kitchen Sylwią Biały. A wszystko to dla zgromadzonej publiczności, która po chwili oczekiwania mogła skosztować i konsumować te wszystkie potrawy, zdrowe, świeże, tradycyjne i oczywiście wyśmienite.

KONCERT KARNAWAŁOWY MŁODYCH ARTYSTÓW Z GOKu

Radość, uśmiech i wspólna zabawa, to główne przesłanie prawie 3 -godzinnego Koncertu Karnawałowego grup artystycznych z Gminnego Ośrodka Kultury w Szczytnikach, jaki odbył się w niedzielę 25 stycznia w sali Zespołu Szkół w Szczytnikach. Prawie 400 osób na widowni, wraz z Wójtem Gminy Markiem Albrechtem oraz ponad 100 wykonawców przez prawie 3 godziny prezentujących swoje umiejętności artystyczne, wielokrotnie będące debiutem scenicznym dla młodych mieszkańców naszej gminy, ale także okazją do poznania kultury naszych wschodnich sąsiadów.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.