Dziś jest Wtorek, 21 Styczeń 2020

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37Gminny Dzień Dziecka w Szczytnikach

Piękna pogoda, piękne miejsce i piękni wykonawcy. Tak można by podsumować Gminny Dzień Dziecka, jaki świętowano w niedzielę 28 maja na terenie Przedszkola w Szczytnikach i tamtejszego placu zabaw „Podwórko NIVEA”.

Finał XVII Międzygminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

W niedzielę 19 marca w Szczytnikach zakończył się XVII Międzygminny Festiwal Piosenki dziecięcej i Młodzieżowej 2017 organizowany wspólnie przez Gminne Ośrodki Kultury w Opatówku i Szczytnikach przy współpracy Starostwa Powiatowego i Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Patronat honorowy nad imprezą sprawują: Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Burmistrz Miasta i Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki i Wójt Gminy Szczytniki Marek Albrecht.

SUKCES KULINARNY I MUZYCZNYGMINY SZCZYTNIKI PODCZAS TEGOROCZNYCH SMAKÓW LGD!!!

Ogromnym sukcesem i kulinarnym i muzycznym zakończyła się w niedzielę 17 lipca na placu przy OSP w Strzyż IV edycja imprezy pn. „Smaki LGD” która odbyła się na placu przy OSP w Strzyżewie gmina Sieroszewice a organizowane przez Stowarzyszenie LGD „Długosz Królewski”. Głównym hasłem tegorocznego spotkania z tradycją gotowania naszego regionu był „Ziemniak nie tylko pieczony” a gościem kulinarnym imprezy był Jan Kuroń, szef kuchni, ekspert kulinarny, który wspólnie ze swoim pomocnikiem na żywo przygotowywał także ziemniaczane potrawy.

lMOKRE ALE KOLOROWE SZCZYTNICKIE LATO

Pomimo niesprzyjającej, deszczowej, pogody tegoroczne Szczytnickie Lato obfitowało w barwne, kolorowe i muzyczne wydarzenia. 26 czerwca tradycyjnie w pierwszą niedzielę po zakończeniu roku szkolnego dzieci i młodzież z naszej gminy, często wraz ze swoimi rodzicami, spotkali się na podsumowaniu minionego roku szkolnego i rozpoczęciu wakacji.

Mamy Regionalnego Króla Łgarzy Kawalarzy i Opowiadaczy Dowcipów

Sześciu kandydatów do tytułu Regionalnego Króla Łgarzy, Kawalarzy i Opowiadaczy Dowcipów stanęło na scenie przed publicznością i jury podczas pierwszego takiego turnieju, który odbył się w Szczytnikach 1 kwietnia. Prezentowali się ze swoimi żartami przedstawiciele Kalisza, Opatówka i Szczytnik.

XVI Międzygminny Festiwal Pisoenki Dziecięcej i Młodzieżowej

W niedzielę 3 kwietnia zakończył się XVI Międzygminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Opatówku organizowany przez Gminne Ośrodki Kultury w Szczytnikach i Opatówku przy współpracy Starostwa Powiatowego i Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Jury wybrało najlepszych w trzech kategoriach wiekowych z grona prawie 120 młodych wokalistów i wokalistek

Mamy Regionalnego Króla Łgarzy Kawalarzy i Opowiadaczy Dowcipów

Sześciu kandydatów do tytułu Regionalnego Króla Łgarzy, Kawalarzy i Opowiadaczy Dowcipów stanęło na scenie przed publicznością i jury podczas pierwszego takiego turnieju, który odbył się w Szczytnikach 1 kwietnia. Prezentowali się ze swoimi żartami przedstawiciele Kalisza, Opatówka i Szczytnik.

Gminny Dzień Kobiet 2016

W prawdziwie polsko-włoskim stylu biesiadowały Panie uczestniczące w tegorocznym Gminnym Święcie Kobiet, które to odbywało się w niedzielę 6 marca tradycyjnie w Radliczycach.

Wyjątkowy Wieczór - Przestrzenie Kultury

Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach 14 lutego zaprosił wszystkich spragnionych nie tylko miłości ale i artystycznych doznań i wrażliwości na specjalne kulturalne spotkanie we wnętrzach Restauracji Gościnna w Stawie.

Koncert Zimowy Grup z Gminnego Ośrodka Kultury w Szczytnikach

W sobotę 13 lutego sala gimnastyczna w ZS w Szczytnikach wypełniona była kilkusetosobową publicznością, ponad 140 młodymi, a często wręcz bardzo młodymi tancerkami, tancerzami i wokalistkami.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.