Dziś jest Czwartek, 02 Kwiecień 2020

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37Laureaci Jesiennego Konkursu Fotograficznego

14 lutego w Restauracji Gościnna w Stawie podczas spotkania "Przestrzenie Kultury" zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikac, odbył się wernisaż fotograficzny wieńczący konkurs ogłoszony pod koniec ub. roku „ Jesienny koncert barw odnaleziony w wyjątkowych miejscach ”. Ogłosiliśmy już wcześniej listę laureatów konkursu teraz była doskonałą okazja by w specjalnej scenerii pokazać fotografie i ich autorów i autorki oraz przekazać nagrody książkowe i finansowe laureatom.

Gmina Szczytniki obchodziła Narodowe Święto Niepodległości

Z trzydniowym wyprzedzeniem, w niedzielę 8 listopada mieszkańcy Gminy Szczytniki wspólnie uczestniczyli w Narodowym Święcie Niepodległości odpowiadając na zaproszenie Wójta Gminy Szczytniki, Gminnego Ośrodka Kultury w Szczytnikach i Dyrekcji Zespołu Szkół w Stawie.

Wielkie Gotowanie w Szczytnikach

To naprawdę było Wielkie Gotowanie w Szczytnikach. W pierwszych godzinach festynu kulinarnego „SMAKI LGD” gotowano na 6 stołach konkursowych, kuchenki, piecyki i mikrofale pracowały pełną parą. Jednocześnie na scenie gotowano na ogniu wielki gar zupy pod czujnym okiem satyryka Tadeusza Drozdy i także jednocześnie pod sceną przygotowywano równie ogromną sałatkę owocową wspólnie z Finalistką I edycji programu telewizyjnego Hell’s Kitchen Sylwią Biały. A wszystko to dla zgromadzonej publiczności, która po chwili oczekiwania mogła skosztować i konsumować te wszystkie potrawy, zdrowe, świeże, tradycyjne i oczywiście wyśmienite.

KONCERT KARNAWAŁOWY MŁODYCH ARTYSTÓW Z GOKu

Radość, uśmiech i wspólna zabawa, to główne przesłanie prawie 3 -godzinnego Koncertu Karnawałowego grup artystycznych z Gminnego Ośrodka Kultury w Szczytnikach, jaki odbył się w niedzielę 25 stycznia w sali Zespołu Szkół w Szczytnikach. Prawie 400 osób na widowni, wraz z Wójtem Gminy Markiem Albrechtem oraz ponad 100 wykonawców przez prawie 3 godziny prezentujących swoje umiejętności artystyczne, wielokrotnie będące debiutem scenicznym dla młodych mieszkańców naszej gminy, ale także okazją do poznania kultury naszych wschodnich sąsiadów.

Gminny Dzień Kobiet 2014

Rekordowa ilość prawie 400 Pań bawiła się w piątek 28 lutego na dorocznym Gminnym Dniu Kobiet, który tradycyjnie już odbywał się w sali Remizy OSP w Radliczycach.
Pomysł, by przyspieszyć o tydzień tegoroczne obchody „ Święta wszystkich Pań” okazał się doskonałym pomysłem. Trwał jeszcze karnawał, więc Panie, oprócz dobrej zabawy i humoru miały, po raz pierwszy, okazję do prawdziwie karnawałowych tanecznych pląsów. Bawiła się i tańczyła cała, wypełniona po brzegi sala. A impreza, także po raz pierwszy, trwała 6 godzin – od 18.00 do północy.

Tradycyjne Jesienne biesiadowanie na Pyrczoku

Do ostatnich miejsc była wypełniona sala świetlicy wiejskiej przy OSP w Sobiesękach Trzecich w piątek 29 listopada na gminnym świętowaniu tradycyjnego PYRCZOKA zorganizowanego wspólnie przez Wójta Gminy Szczytniki, Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach i Straż oraz mieszkańców Sobiesęk Trzecich.
W tym roku ludowa zabawa z jesiennymi warzywami została połączona z również tradycyjnymi Andrzejkami i pomysł okazał się trafiony bowiem Andrzejów na sali w Sobiesękach Trzecich nie brakowało zarówno wśród występujących na scenie, jak i wśród gości zabawy, co zaowocowało wspólnym odśpiewaniem „Sto lat”.

Gminny DZIEŃ DZIECKA 2 czerwca w Radliczycach

Jak można było zauważyć już wielokrotnie podczas tegorocznego sezonu imprez plenerowych deszczowa aura potrafi zepsuć nawet najciekawsza imprezę i trzeba mieć dużo szczęścia by trafić w pogodny bezdeszczowy dzień. Na taki właśnie szczęśliwie słoneczny dzień trafili organizatorzy obchodów tegorocznego Gminnego Dnia Dziecka odbywającego się 2 czerwca w Radliczycach na terenie tamtejszego Zespołu Szkół.

Wyjątkowy Dzień Patrona Szkoły w Iwanowicach

17 maja Zespól Szkół w Iwanowicach obchodził święto patrona szkoły podstawowej wielkiego bohatera z Iwanowic Ks. Augustyna Kordeckiego.
W tym roku obchody Dnia Patrona miały specjalny wymiar a powody były dwa po pierwsze okrągłe rocznice urodzin i śmierci bohaterskiego obrońcy Częstochowy, ale także z powodu projektu stworzonego przez GOK w Szczytnikach dla LGD Długosz Królewski, którego głównym bohaterem jest właśnie ks. Kordecki.

Przygotowania do uroczystości upamiętniających naszego lokalnego bohatera trwały już od kilku miesięcy i trwać będą jeszcze do września, a być może jak się ostatnio okazało nawet do późnej jesieni.

Gminny Dzień Kobiet dla 400 pań

Prawie 400 kobiet, mieszkanek gminy Szczytniki uczestniczyło w gminnych obchodach ich święta 8 marca w Sali OSP w Radliczycach.
W dorocznej imprezie organizowanej przez Wójta Gminy Szczytniki, Gminny Ośrodek Kultury oraz strażaków z OSP w Radliczycach i Gminną Spółdzielnię „SCH” w Szczytnikach znalazły się Panie, które aktywnie uczestniczyły w życiu gminy - z KGW, Sołtyski i przedstawicielki sołectw gminy, nauczycielki i pracownice jednostek oświatowych, ośrodków zdrowia, Gminnej Spółdzielni GS, strażacki i działaczki OSP, radne i żony radnych gminy, pracownice urzędu gminy i jednostek samorządowych. Gościem specjalnym była także radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Barbara Nowak.
Jak zwykle doskonałe domowe wypieki przygotowały Panie z KGW w Kuczewoli.

ZIMOWY KONCERT GRUP Z GMINNEGO OŚRODKA KULTURY

Ponad 400 osób na widowni i ponad 130 młodych ludzi na scenie to najkrótszy bilans specj;alnego koncertu młodych talentów gminy Szczytniki skupionych w sekcjach Gminnego Ośrodka Kultury, który to koncert odbył się w sobotę 16 lutego w Sali ZS w Iwanowicach.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.