Dziś jest Piątek, 24 Maj 2019

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37Gminny Dzień Kobiet 2014

Rekordowa ilość prawie 400 Pań bawiła się w piątek 28 lutego na dorocznym Gminnym Dniu Kobiet, który tradycyjnie już odbywał się w sali Remizy OSP w Radliczycach.
Pomysł, by przyspieszyć o tydzień tegoroczne obchody „ Święta wszystkich Pań” okazał się doskonałym pomysłem. Trwał jeszcze karnawał, więc Panie, oprócz dobrej zabawy i humoru miały, po raz pierwszy, okazję do prawdziwie karnawałowych tanecznych pląsów. Bawiła się i tańczyła cała, wypełniona po brzegi sala. A impreza, także po raz pierwszy, trwała 6 godzin – od 18.00 do północy.

Tradycyjne Jesienne biesiadowanie na Pyrczoku

Do ostatnich miejsc była wypełniona sala świetlicy wiejskiej przy OSP w Sobiesękach Trzecich w piątek 29 listopada na gminnym świętowaniu tradycyjnego PYRCZOKA zorganizowanego wspólnie przez Wójta Gminy Szczytniki, Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach i Straż oraz mieszkańców Sobiesęk Trzecich.
W tym roku ludowa zabawa z jesiennymi warzywami została połączona z również tradycyjnymi Andrzejkami i pomysł okazał się trafiony bowiem Andrzejów na sali w Sobiesękach Trzecich nie brakowało zarówno wśród występujących na scenie, jak i wśród gości zabawy, co zaowocowało wspólnym odśpiewaniem „Sto lat”.

Gminny DZIEŃ DZIECKA 2 czerwca w Radliczycach

Jak można było zauważyć już wielokrotnie podczas tegorocznego sezonu imprez plenerowych deszczowa aura potrafi zepsuć nawet najciekawsza imprezę i trzeba mieć dużo szczęścia by trafić w pogodny bezdeszczowy dzień. Na taki właśnie szczęśliwie słoneczny dzień trafili organizatorzy obchodów tegorocznego Gminnego Dnia Dziecka odbywającego się 2 czerwca w Radliczycach na terenie tamtejszego Zespołu Szkół.

Wyjątkowy Dzień Patrona Szkoły w Iwanowicach

17 maja Zespól Szkół w Iwanowicach obchodził święto patrona szkoły podstawowej wielkiego bohatera z Iwanowic Ks. Augustyna Kordeckiego.
W tym roku obchody Dnia Patrona miały specjalny wymiar a powody były dwa po pierwsze okrągłe rocznice urodzin i śmierci bohaterskiego obrońcy Częstochowy, ale także z powodu projektu stworzonego przez GOK w Szczytnikach dla LGD Długosz Królewski, którego głównym bohaterem jest właśnie ks. Kordecki.

Przygotowania do uroczystości upamiętniających naszego lokalnego bohatera trwały już od kilku miesięcy i trwać będą jeszcze do września, a być może jak się ostatnio okazało nawet do późnej jesieni.

Gminny Dzień Kobiet dla 400 pań

Prawie 400 kobiet, mieszkanek gminy Szczytniki uczestniczyło w gminnych obchodach ich święta 8 marca w Sali OSP w Radliczycach.
W dorocznej imprezie organizowanej przez Wójta Gminy Szczytniki, Gminny Ośrodek Kultury oraz strażaków z OSP w Radliczycach i Gminną Spółdzielnię „SCH” w Szczytnikach znalazły się Panie, które aktywnie uczestniczyły w życiu gminy - z KGW, Sołtyski i przedstawicielki sołectw gminy, nauczycielki i pracownice jednostek oświatowych, ośrodków zdrowia, Gminnej Spółdzielni GS, strażacki i działaczki OSP, radne i żony radnych gminy, pracownice urzędu gminy i jednostek samorządowych. Gościem specjalnym była także radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Barbara Nowak.
Jak zwykle doskonałe domowe wypieki przygotowały Panie z KGW w Kuczewoli.

ZIMOWY KONCERT GRUP Z GMINNEGO OŚRODKA KULTURY

Ponad 400 osób na widowni i ponad 130 młodych ludzi na scenie to najkrótszy bilans specj;alnego koncertu młodych talentów gminy Szczytniki skupionych w sekcjach Gminnego Ośrodka Kultury, który to koncert odbył się w sobotę 16 lutego w Sali ZS w Iwanowicach.

SŁONECZNE I PYSZNE REGIONALNE ŚWIĘTO POMIDORA I DOŻYNKI W STAWIE

Po ubiegłorocznym sukcesie organizacyjnym, frekwencyjnym i przede wszystkim integracyjnym Dożynek Powiatowo- Gminnych jakie odbyły się w Szczytnikach, władze gminy podjęły decyzję o kontynuowaniu tej pięknej rolniczej tradycji i powrocie do organizacji corocznych Dożynek Gminnych.
W tym roku odbyły się one w Stawie w niedzielę 19 sierpnia, na tamtejszym boisku szkół, a związane były z Regionalnym Świętem Pomidora. Pogoda fantastycznie dopisała podobnie jak frekwencja mieszkańców gminy i regionu.
Wśród przybyłych gości byli przedstawiciele parlamentu, władz powiatowych sąsiedzkich gmin oraz środowisk rolniczych i ogrodniczych.
Gmina Szczytniki przy aktywnym udziale lokalnej społeczności, Gminnego Ośrodka Kultury, a także Lokalnej Grupy Działania „Długosz Królewski” przygotowała imprezę o charakterze rozrywkowo-edukacyjnym związaną z promocją pomidora, którego uprawa jest produktem również regionalnym.

SZCZYTNICKIE LATO 2012

Słoneczna pogoda, moc atrakcji i ciekawe koncerty, ale przede wszystkim zdolna młodzież gminy Szczytniki - to przyciągnęło tłumną grupę publiczności na tegoroczny Festyn Szczytnickie Lato odbywający się 23 czerwca na terenach zielonych przy remizie OSP w Szczytnikach.

Wędrująca Galeria Sztuk Plastycznych

Można już podziwiać prace uczestników zajęć w GOK prezentowane w naszje nowej galerii. Jest to projekt realizowany w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia LGD „Długosz Królewski” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4”LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Celem operacji było powstanie galerii plastycznej promującej lokalną twórczość artystyczną dzieci, młodzieży i dorosłych amatorów z terenu gminy, w zakupionych 10 gablotach wolnostojących umiejscowionych w ogólnodostępnych miejscach publicznych na terenie gminy. Prezentacja i promocja w otwartej przestrzeni publicznej zarówno prac plastycznych, grafiki, zdjęć artystycznych. Stworzenie możliwości prezentacji swoich, często ukrytych talentów także dorosłej części mieszkańców gminy, którzy chcieliby pokazać lokalnej społeczności swoje prace. Wpływa to bezpośrednio zarówno na promocję i organizację lokalnej twórczości kulturalnej, ale także na stworzenie możliwości do podnoszenia i doskonalenia umiejętności mieszkańców obszaru gminy

Gminny Dzień Kobiet 2012

Rekordowa ilość prawie 300 kobiet z gminy Szczytniki przyjęło zaproszenie organizatorów i wzięło udział w gminnych obchodach Dnia Kobiet, jakie odbyły się 3 marca w sali OSP w Radliczycach. Już w progu wszystkie Panie witane były słodkim prezentem, zresztą słodkości i innych przepysznych, domowych potraw przygotowanych przez Panie z KGW w Kuczewoli nie brakowało.

Obchody zostały przygotowane przez Wójta Gminy Szczytniki, Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach, GS „Samopomoc Chłopska” w Szczytnikach z/s w Radliczycach oraz OSP w Radliczycach gospodarzy obiektu. Całość tradycyjnie już rozpoczęła się życzeniami dla pań. Składał je Wójt gminy Szczytniki Marek Albrecht, przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak, Przewodniczący Rady Gminy Szczytniki Andrzej Kupaj oraz radni powiatowi.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.