Dziś jest Czwartek, 21 Styczeń 2021

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37Gminny Dzień Kobiet dla 400 pań

Prawie 400 kobiet, mieszkanek gminy Szczytniki uczestniczyło w gminnych obchodach ich święta 8 marca w Sali OSP w Radliczycach.
W dorocznej imprezie organizowanej przez Wójta Gminy Szczytniki, Gminny Ośrodek Kultury oraz strażaków z OSP w Radliczycach i Gminną Spółdzielnię „SCH” w Szczytnikach znalazły się Panie, które aktywnie uczestniczyły w życiu gminy - z KGW, Sołtyski i przedstawicielki sołectw gminy, nauczycielki i pracownice jednostek oświatowych, ośrodków zdrowia, Gminnej Spółdzielni GS, strażacki i działaczki OSP, radne i żony radnych gminy, pracownice urzędu gminy i jednostek samorządowych. Gościem specjalnym była także radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Barbara Nowak.
Jak zwykle doskonałe domowe wypieki przygotowały Panie z KGW w Kuczewoli.

ZIMOWY KONCERT GRUP Z GMINNEGO OŚRODKA KULTURY

Ponad 400 osób na widowni i ponad 130 młodych ludzi na scenie to najkrótszy bilans specj;alnego koncertu młodych talentów gminy Szczytniki skupionych w sekcjach Gminnego Ośrodka Kultury, który to koncert odbył się w sobotę 16 lutego w Sali ZS w Iwanowicach.

SŁONECZNE I PYSZNE REGIONALNE ŚWIĘTO POMIDORA I DOŻYNKI W STAWIE

Po ubiegłorocznym sukcesie organizacyjnym, frekwencyjnym i przede wszystkim integracyjnym Dożynek Powiatowo- Gminnych jakie odbyły się w Szczytnikach, władze gminy podjęły decyzję o kontynuowaniu tej pięknej rolniczej tradycji i powrocie do organizacji corocznych Dożynek Gminnych.
W tym roku odbyły się one w Stawie w niedzielę 19 sierpnia, na tamtejszym boisku szkół, a związane były z Regionalnym Świętem Pomidora. Pogoda fantastycznie dopisała podobnie jak frekwencja mieszkańców gminy i regionu.
Wśród przybyłych gości byli przedstawiciele parlamentu, władz powiatowych sąsiedzkich gmin oraz środowisk rolniczych i ogrodniczych.
Gmina Szczytniki przy aktywnym udziale lokalnej społeczności, Gminnego Ośrodka Kultury, a także Lokalnej Grupy Działania „Długosz Królewski” przygotowała imprezę o charakterze rozrywkowo-edukacyjnym związaną z promocją pomidora, którego uprawa jest produktem również regionalnym.

SZCZYTNICKIE LATO 2012

Słoneczna pogoda, moc atrakcji i ciekawe koncerty, ale przede wszystkim zdolna młodzież gminy Szczytniki - to przyciągnęło tłumną grupę publiczności na tegoroczny Festyn Szczytnickie Lato odbywający się 23 czerwca na terenach zielonych przy remizie OSP w Szczytnikach.

Wędrująca Galeria Sztuk Plastycznych

Można już podziwiać prace uczestników zajęć w GOK prezentowane w naszje nowej galerii. Jest to projekt realizowany w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia LGD „Długosz Królewski” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4”LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Celem operacji było powstanie galerii plastycznej promującej lokalną twórczość artystyczną dzieci, młodzieży i dorosłych amatorów z terenu gminy, w zakupionych 10 gablotach wolnostojących umiejscowionych w ogólnodostępnych miejscach publicznych na terenie gminy. Prezentacja i promocja w otwartej przestrzeni publicznej zarówno prac plastycznych, grafiki, zdjęć artystycznych. Stworzenie możliwości prezentacji swoich, często ukrytych talentów także dorosłej części mieszkańców gminy, którzy chcieliby pokazać lokalnej społeczności swoje prace. Wpływa to bezpośrednio zarówno na promocję i organizację lokalnej twórczości kulturalnej, ale także na stworzenie możliwości do podnoszenia i doskonalenia umiejętności mieszkańców obszaru gminy

Gminny Dzień Kobiet 2012

Rekordowa ilość prawie 300 kobiet z gminy Szczytniki przyjęło zaproszenie organizatorów i wzięło udział w gminnych obchodach Dnia Kobiet, jakie odbyły się 3 marca w sali OSP w Radliczycach. Już w progu wszystkie Panie witane były słodkim prezentem, zresztą słodkości i innych przepysznych, domowych potraw przygotowanych przez Panie z KGW w Kuczewoli nie brakowało.

Obchody zostały przygotowane przez Wójta Gminy Szczytniki, Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach, GS „Samopomoc Chłopska” w Szczytnikach z/s w Radliczycach oraz OSP w Radliczycach gospodarzy obiektu. Całość tradycyjnie już rozpoczęła się życzeniami dla pań. Składał je Wójt gminy Szczytniki Marek Albrecht, przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak, Przewodniczący Rady Gminy Szczytniki Andrzej Kupaj oraz radni powiatowi.

DOŻYNKI - Najważniejsze Święto Rolników powróciło do Szczytnik

Kilka tysięcy osób uczestniczyło 4 września w niedzielę w Powiatowo- Gminnych Dożynkach, które po raz pierwszy, od momentu powstania powiatu kaliskiego, odbywały się w Szczytnikach. Usłyszeć można było najczęściej jedną opinię – takiej imprezy i tylu widzów jeszcze w Szczytnikach nie było.

Oficjalne Otwarcie ORLIKA w Szczytnikach

Parlamentarzyści z naszego regionu, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Radni powiatu na czele z przewodniczącym Rady oraz Starostą Kaliskim, Wójtowie gmin Powiatu kaliskiego, radni o sołtysi gminy Szczytniki oraz gość specjalny słynny trener reprezentacji polskich siatkarek Andrzej Niemczyk wzięli udział we wtorkowe południe 31 maja w oficjalnym otwarciu Komplesku Boisk Sportowych Orlik2012 w Szczytnikach.

Nasi fantastyczni malarze wygrywają

Fantastycznie dla Gminy Szczytniki zakończył się finał wojewódzki i krajowy Ogólnopolksiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom 2011".Najważniejsza informacja jest taka że Jury Konkursu w Warszawie przyznało II miejsce w kategorii Przedszkolnej naszej fantastycznej 5 letniej KLAUDII BIDER z Przedszkola Tęcza w Szczytnikach noszaca tytuł " Na ratunek". Opiekunem w Przedszkolu nadzorującym pracę przy konkursie Klaudii była Paulina Błasiak. Ale spore grono nagrodzonych mamy także w finale wojewódzkim.

Przepełniony Humorem Dzień Kobiet

Patrząc na licznie zgromadzoną publiczność oraz obserwując reakcje na całość programu przygotowanego na tegoroczny Gminny Dzień Kobiet można stwierdzić jedno – niech Żałują Ci którzy nie dotarli na wspólną zabawę mieszkanek gminy Szczytniki.

Organizatorzy: Wójt Gminy Szczytniki, OSP w Stawie, GOK w Szczytnikach i GS „S.CH”w Szczytnikach przygotowali dla naszych pięknych Pań bogaty i atrakcyjny program.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.