Dziś jest Czwartek, 21 Styczeń 2021

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37EDDY WATA i nasza zdolna młodzież na Festynie Szczytnikcie Lato

Niezwykle tłumnie bawiliśmy się podczas tegorocznej edycji festynu SZCZYTNICKIE LATO 2011 który odbył się w niedzielę 26 czerwca 16.00 na Plac przy OSP w Szczytnikach. Gwiazdą wieczoru był Eddy Wata. Wcześniej mogliśmy podziwiać naszych lokalnych niezwykle uzdolnionych młodych ludzi.

Gmina Szczytniki na Dożynkach Powiatowych w Liskowie

29 sieprnia w Liskowie odbyły się doroczne Dożynki Powiatowe. Miejscem spotkania wszystkich gmin powiatu kaliskiego był plac przy GOKSiR w Liskowie, a wśród delegacji była oczywiście także delegacja Gminy Szczytniki. Wcześniej także juz po raz kolejny delegacja gminy uczestniczyła w Rowerowym Objeździe Dożynkowym.

Finaliści i Zwycięzcy Festiwalu w Opatówku

Znamy już zwycięzców X Międzygminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Opatówku współorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz GOKi w Opatówku i Szczytnikach.

W niedzielę 7 marca w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku odbył się wielki finał.

W tegorocznym konkursie startuje ponad 150 uczestników. W finale śpiewała najlepsza 25 uczestników w 5 kategoriach wiekowych.

Jury w składzie Przewodnicząca Grażyna Bartoszek-Szłapak, ks. Jacek Paczkowski Monika Szczot oraz gość honorowy jury URSZULA wybrało najlepszych. Poniżej wyniki X Międzygminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Opatówek 2010

Roześmiany Gminny Dzień Kobiet

W doskonałym humorze i w ilości ponad dwustu osób opuszczały nasze Panie we wtorek 9 marca Restaurację Złoty Karaś w Lipce, gdzie odbył się tegoroczny Gminny Dzień Kobiet.

A sprawcą całego zamieszania z dobrym humorem, bólami mięśni brzucha i oczami pełnymi łez od śmiechu był doskonały polski aktor filmowy i teatralny EMILIAN KAMIŃSKI.

W swoim niezwykle dowcipnym spektaklu "Na pół serio" przez ponad 90 minut aktor opowiadał historie i różnice dzielące kobiety i mężczyzn już od czasów jaskiniowców.

JAY DELANO w Szczytnikach!!!

Gwiazda muzyki pop i dance JAY DELANO został niezwykle gorąco przyjęty podczas Festynu Szczytnickie Lato 27 czerwca 2010r gromadząc na placu przy Remizie OSP ogromną publiczność. Tradycyjnie już festyn był też okazją do zaprezentowanie naszej społeczności uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki na konkursach festiwalach i turniejach poza granicami gminy Szczytniki, czyli w powiecie, województwie lub w kraju oraz podsumowaniem całorocznej działalności GOK-u, prezentacją solistów i grup działających w Ośrodku.

Michael Jackson i Masters w Szczytnikach

Doskonała pogoda i fantastyczna zabawa towarzyszyły wszystkim licznie przybyłym na Festyn Nocy Świętojańskiej w Szczytnikach.

Bezpośrednio po Gminnych Zawodach Strażackich festyn rozpoczęło podsumowanie osiągnięcia naszej młodzieży w konkursach, turniejach i zawodach w powiecie, regionie, województwie i kraju. Wręczono ponad 180 nagród Wójta gminy Szczytniki- pamiątkowe grawerowane dyplomy w drzewie i metalowe figurki.

Gminny Dzień Kobiet

Około 100 pań z gminy Szczytniki bawiło się w dniu ich święta 8 marca na Gminnym Dniu Kobiet.

Spotkanie przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury oraz strażaków z OSP w Stawie pod oficjalnym patronatem Wójta Gminy Szczytniki odbyło sie w sali OSP w Stawie.

A doskonałą zabawę uświetniła swoim przybyciem słynna Genowefa Pigwa z Napierstkowa.

Powiatowe Prezentacje Orkiestr Dętych OSP

29 czerwca w Iwanowicach, w gminie Szczytniki, odbyła się 9 edycja Powiatowych Prezentacji Orkiestr Dętych OSP.

Był to swoisty powrót Prezentacji do źródeł bowiem pierwsza edycja odbyła się właśnie w Iwanowicach. Pomysłodawcami przegladu orkiestr z powiatu 8 lat temu byli własnie strażacy z jednostki OSP w Iwanowicach.

Zarówno Prezentacje, które odbywąły się w malowniczym Iwanowickim parku jak i wieczorny koncert ireny jarockiej zgromadziły tłumy zainteresowanych mieszkańców powiatu kaliskiego i nie tylko.

Na scenie zaprezentowało się 13 Orkiestr Dętych OSP.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.