Dziś jest Sobota, 15 Sierpień 2020

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


Powiatowe Prezentacje Orkiestr Dętych OSP


29 czerwca w Iwanowicach, w gminie Szczytniki, odbyła się 9 edycja Powiatowych Prezentacji Orkiestr Dętych OSP.

Był to swoisty powrót Prezentacji do źródeł bowiem pierwsza edycja odbyła się właśnie w Iwanowicach. Pomysłodawcami przegladu orkiestr z powiatu 8 lat temu byli własnie strażacy z jednostki OSP w Iwanowicach.

Zarówno Prezentacje, które odbywąły się w malowniczym Iwanowickim parku jak i wieczorny koncert ireny jarockiej zgromadziły tłumy zainteresowanych mieszkańców powiatu kaliskiego i nie tylko.

Na scenie zaprezentowało się 13 Orkiestr Dętych OSP.

Wśród okiestr znalazły się prezentacje OSP z: Dobrzeca, Rychnowa, Kamienia, Tłokini, Pruszkowa, Rajska, Stawu, Stawiszyna, Złochowic w powiecie kłobuckim woj. śląskim, Liskowa, Koźminka, Chełmc i oczywiście Iwanowic.

Tradycyjnie juz swoija nagrode przyznawała zgromadzona publiczność i tradycyjnie już puchar będący nagroda publiczności powędrował do orkiestry będącej gospdoarzem imprezy czyli tym razem do Iwanowic. Trzeba jednak sprawiedliwie odnotować, że Orkiestra Dęta OSP z Iwanowic zagrała bardzo dobry koncert zasługując na taki wybór publiczności.

Całość prezentacji rozpoczął wspólny przemarsz orkiestr oraz, również wspólne, odegranie dwóch utworów pod baututą kapelmistrza orskiestry z Iwanowic Marka Kubery.

Na zakończenie ze swoim recitalem wystąpiła Irena Jarocka bardzo gorąco przyjęta przez publiczność.

Oczywiście nie zabrakło występów lokalnych zespołow wokalnych i tanecznych działających przy GOK-u, loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami między innymi od Wójta gminy Szczytniki, Starosty kaliskiego i Prezesa Zarządu Powiatowego OSP w Kaliszu oraz zabawy tanecznej.

Organizatorami 9 Powiatowych Prezentacji Orkiestr Dętych OSP byli; Starostwo Powiatowe w kaliszu, Urząd Gminy w Szczytnikach, Zarząd Powiatowy OSP w Kaliszu, Zarząd OSP w Iwnaowicach i GOK w Szczytnikach.

Organizatorzy dziękują również sponsorom i wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy.

wejdź do galerii zdjęć z prezentacji


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.