Dziś jest Niedziela, 07 Czerwiec 2020

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


Gmina Szczytniki na Dożynkach Powiatowych w Liskowie


29 sieprnia w Liskowie odbyły się doroczne Dożynki Powiatowe. Miejscem spotkania wszystkich gmin powiatu kaliskiego był plac przy GOKSiR w Liskowie, a wśród delegacji była oczywiście także delegacja Gminy Szczytniki. Wcześniej także juz po raz kolejny delegacja gminy uczestniczyła w Rowerowym Objeździe Dożynkowym.

Wieniec wykonany tylko z naturalnych materiałów oraz oczywiście wykonany ręcznie przygotowały Panie, zresztą jak juz to ma miejsce od kilku lat, z KGW i sołectwa Główczyn.

Również i dlegacja dożynkowa składała się z Pań z Głowczyna w składzie:Magdalena i Bronisława Sobierajczyk, Henryka Mielczarek i Józefa Krążyńska. Paniom należą się słowa podziękowania za kultywowanie tradycji przygotowania wieńca dożynkowego oraz za trud pracy i poświęcony czas. Osobne podziękowania leżą się także dla straży z OSP w Iwanowicach za pomoc z transportem wieńca do Liskowa.

Rowerowy Objazd Dożynkowy to tradycyjny objazd pzrez cały powiat kaliski nawiązujący do objazdów z przełomu XIX i XX wieku. A od 10 lat kontynuowany przez obecnego organizatora Bronka Krakusa. Po raz kolejny w Objeździe uczestniczyła delegacja Gminy Szczytniki, która w niedzielne popołudnie wyruszyła z Iwanowickiego parku w 5 osobowym składzie "przejmując pałeczkę sztafety" od delegacji z Brzezin i zakończyła w Mroczkach Wielkich w składzie 13 osobowym przekazując "pałeczkę sztafety" delegacji z Koźminka. (zdjęcia -uczestnicy objazdu i GOK)


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.