Dziś jest Środa, 03 Marzec 2021

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


Gminny DZIEŃ DZIECKA 2 czerwca w Radliczycach


Jak można było zauważyć już wielokrotnie podczas tegorocznego sezonu imprez plenerowych deszczowa aura potrafi zepsuć nawet najciekawsza imprezę i trzeba mieć dużo szczęścia by trafić w pogodny bezdeszczowy dzień. Na taki właśnie szczęśliwie słoneczny dzień trafili organizatorzy obchodów tegorocznego Gminnego Dnia Dziecka odbywającego się 2 czerwca w Radliczycach na terenie tamtejszego Zespołu Szkół.

Organizatorzy Gminny ośrodek Kultury w Szczytnikach oraz Dyrekcja i grono pedagogiczne wraz z pracownikami Zespołu Szkół w Radliczycach zadbali by słoneczna, piękna aura pozwoliła na zaprezentowanie na scenie podczas festynu ponad 150 młodych wykonawców reprezentujących wszystkie Zespoły Szkół z Gminy Szczytniki : z Iwanowic, Radliczyc, Szczytnik, Marchwacza i Stawu oraz z Gminnego Ośrodka Kultury.
Specjalne życzenia wszystkim najmłodszym mieszkańcom gminy Szczytniki w imieniu jej władz przekazał obecny na imprezie w-ce Wójt Gminy Dariusz Wawrzyniak
Podziwiać mogliśmy zarówno młode talenty wokalne od grup najmłodszych przedszkolaków do gimnazjalistów, wśród nich nie zabrakło także tegorocznych laureatek I miejsca w swoich kategoriach wiekowych na Powiatowych i regionalnych przeglądach piosenki – Ani Czarneckiej i Patrycji Płuciennik. Największe owacje i prośbę o bis od publiczności wzbudziła niezwykle utalentowana młodziutka jeszcze Ania Shkirman-Zimny z ZS w Szczytnikach śpiewając piosenkę Ałły Pugaczowej w oryginalnym rosyjskim języku.
Zaprezentowała się także spora grupa uzdolnionych muzyczne w tym wielu gitarzystów i gitarzystek gitary klasycznej, pianiści, fleciści, ale także można to już śmiało powiedzieć wyjątkowy wirtuoz gry na akordeonie Wiktor Matela, uczeń także Szkoły Muzycznej w Kaliszu odnoszący coraz więcej sukcesów w kraju.
Nie zabrakło także grup tanecznych z Zespołu Szkół w Szczytnikach grupa z I kl. Szkoły podstawowej z tradycyjnym tańcem Wisielok oraz z Gminnego Ośrodka Kultury EXPLOZJA oraz IMPULS –tegorocznych laureatów II miejsca na Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Liskowie.
Sporym i bardzo ciepło przyjętym zaskoczeniem były także występ grupy satyryczno- kabaretowej z 3 klasy gimnazjum Zespołu Szkół w Stawie. Przedstawiane z dużą dozą kunsztu aktorskiego przez młodych łudzi scenki kabaretowe wzbudzały salwy śmiechu zgromadzonej licznie publiczności.
Jak się okazało ponad 4 godzinne prezentacje ponad 150 młodych talentów scenicznych z gminy Szczytniki nie wyczerpywały do końca grona wszystkich naszych artystów. Cześć z nich nie mogła dojechać ze względu na odbywające się na terenie gminy uroczystości komunijne. Jednak ta zaprezentowana grupa uczestników doskonale świadczy o potencjale artystycznym młodych mieszkańców gminy Szczytniki i dobrej kadrze instruktorów i nauczycieli z nimi pracujących, którym należą się podziękowania za przygotowanie występów.
Wszyscy występujący otrzymywali w podziękowaniu za swoje prezentacje sceniczne słodkie upominki, mogli także uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych zabawach i konkursach sprawnościowych, wymalować sobie artystycznie twarz lub zrobić tatuaż, korzystać z uciech mini wesołego miasteczka, a ukoronowaniem Gminnego Dnia Dziecka był wieczorny występ zaproszonego iluzjonisty MAGIC SHOW APOLLINO.
Po zakończeniu festynu i posprzątaniu w Radliczycach zaczął padać deszcz, z pewnością więc był to szczęśliwie słoneczny i udany Dzień Dziecka.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.