Dziś jest Czwartek, 21 Styczeń 2021

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


Gminny Dzień Dziecka 2018


Wizyta niezapowiedzianych gości, deszczu i burzy, spowodowała, że Gminny Dzień Dziecka odbywający się w sobotę 2 czerwca w Szczytnikach, miał skrócony przebieg i nie wszystkie punkty programu udało się zrealizować.
Dzieci przez pierwsze godziny zabawy z okazji ich święta mogły jednak zaprezentować na scenie swoje talenty wokalne i taneczne w ramach grup prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury, skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni i pałacyku do skakania, w tym roku darmowych, przygotowanych specjalnie dla dzieci przez głównych organizatorów Festynu. Była także okazja do wspólnych zabaw i konkursów na scenie i pod sceną w ramach programu Bajkowy Świat Dziecka.

Niesprzyjająca pogoda nie spowodowała także odwołania najważniejszego punktu spotkania –meczu piłkarskiego OLDBOY-ów z drużyny Wójta Gminy z najmłodszą grupą Akademii Piłkarskiej „Szczyt” Szczytniki prowadzonej przez Igora Sowińskiego. Emocji było mnóstwo zarówno po jednej jak i po drugiej stronie, ale sędzia spotkania doskonale studził zapał zawodników, doskonale radząc sobie z prowadzeniem spotkania. A sam mecz trwał dwa razy po 15 minut. Większość drugiej połowy rozgrywana była już w strugach deszczu, a zawodnicy i kibice w emocjach nie zwracali już uwagi na wynik końcowy. Stąd też możemy przyjąć, że mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.
Sami zawodnicy, szczególnie Ci najmłodsi już marzą o meczu rewanżowym i być może będzie to początek stałych spotkań piłkarskich tych drużyn.
Warte odnotowania jest także podanie składu drużyny OLDBOYów, w której zagrali:
w bramce Przewodniczący Rady Gminy Bogdan Augustyniak, a dalej wice Wójt Gminy Dariusz Wawrzyniak, radni Piotr Szczepaniak i Wiesław Wróbel, przedstawiciele straży OSP z terenu gminy, Jerzy Majas, Henryk Skowroński, Arkadiusz Jakubek, Piotr Raczyk, Piotr Przybył.
Organizatorami Gminnego Dnia Dziecka byli Wójt Gminy Szczytniki Marek Albrecht, Gminny Ośrodek Kultury i OSP w Szczytnikach.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.