Dziś jest Sobota, 15 Sierpień 2020

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


Michael Jackson i Masters w Szczytnikach


Doskonała pogoda i fantastyczna zabawa towarzyszyły wszystkim licznie przybyłym na Festyn Nocy Świętojańskiej w Szczytnikach.

Bezpośrednio po Gminnych Zawodach Strażackich festyn rozpoczęło podsumowanie osiągnięcia naszej młodzieży w konkursach, turniejach i zawodach w powiecie, regionie, województwie i kraju. Wręczono ponad 180 nagród Wójta gminy Szczytniki- pamiątkowe grawerowane dyplomy w drzewie i metalowe figurki.

Podsumowanie odbywające się po raz pierwszy w naszej gminie pokazało, że jest się czym pochwalić. Nasza młodzież okazała się najlepiej biegająca młodzieżą w powiecie kaliskim wygrywając wszystkie najwazniejsze powiatowe imprezy w biegach, do tego trzeba dodać doskonałe wyniki w koszykówce dziewcząt, piłce nożnej i ręcznej chłopców rzucie oszczepem, skoku w dal a także w karate. Tradycyjnie już mieliśmy mistrzów regionu w szachach i warcabach.

Nie zabrakło także osiągnięć w dziedzinach artystycznych, zwycięstwa młodych wokalistek w konkursach powiatowych i regionalnych w Opatówku, Błaszkach, Kaliszu i Gruszczycach, laureaci i zwycięzcy ogólnopolskich konkursów plastycznych w tym dwóch młodych artystów wyróżnionych w finale krajowym konkursu "Zapobiegaj Pożarom".

Ponadto laureaci konkursów wiedzy o Wielkopolsce w tym zwyciężczynie tego wielkopolskiego konkursu, konkursów ortograficznych i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

To młodzież, która promuje swoją wiedza i umiejętnościami także nasza gminę.

W trakcie festynu nie zabrakło gwiazd jak zespół MASTERS, którego przeboje śpiewała cała zgromadzona publiczność.

Bardzo duże zainteresowanie wzbudziła także pokaz Teatru Ognia gości z Turku.

Zabawy nie zabrakło także podczas przedstawienia "Kwiat jednej nocy" przygotowanego przez grupy działajace w GOK-u.

Sensacja wieczoru okazała się wizyta w Szczytnikach samego króla muzyki pop Michaela Jacksona.

Za sprawą naszego gościa specjalnego zza południowej granicy Pawla Janaka mogliśmy poczuć się jakbyśmy byli na prawdziwym koncercie Michaela Jackosna. Światowej sławy sobowtór króla popu pokazał nam wszystkie najsłynniejsze ruchy sceniczne i stroje tego wykonawcy.

Świętojańska zabawa trwała prawie do białego rana.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.