Dziś jest Niedziela, 12 Lipiec 2020

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


KONCERT KARNAWAŁOWY MŁODYCH ARTYSTÓW Z GOKu


Radość, uśmiech i wspólna zabawa, to główne przesłanie prawie 3 -godzinnego Koncertu Karnawałowego grup artystycznych z Gminnego Ośrodka Kultury w Szczytnikach, jaki odbył się w niedzielę 25 stycznia w sali Zespołu Szkół w Szczytnikach. Prawie 400 osób na widowni, wraz z Wójtem Gminy Markiem Albrechtem oraz ponad 100 wykonawców przez prawie 3 godziny prezentujących swoje umiejętności artystyczne, wielokrotnie będące debiutem scenicznym dla młodych mieszkańców naszej gminy, ale także okazją do poznania kultury naszych wschodnich sąsiadów.

W koncercie zobaczyliśmy dziecięce i młodzieżowe grupy artystyczne z Gminnego Ośrodka Kultury w Szczytnikach w tym aż 5 grup tanecznych - od najmłodszych debiutujących jak BIAŁE ANIOŁKI, czy GWIAZDECZKI poprzez grupy mające już swoje doświadczenie sceniczne RÓŻYCZKI i EXPLOZJA, aż po najstarszą, najbardziej doświadczoną grupę IMPULS. Opiekę nad grupami tanecznymi sprawują Arleta Piotrowska i Agnieszka Śniegowska.
Po ubiegłorocznym doświadczeniu teatralnym ze Szczytnickim Musicalem pracująca (pod czujnym okiem kaliskiego aktora Marcina Trzęsowskiego) od października grupa teatralna zaprezentowała nam fragmenty sztuki „ Marianna i Smoki” Michała Wierzbickiego.
Oczywiście nie zabrakło wokalistów, dzieci i młodzieży śpiewającej pod opieką Moniki Kubery Janiak. Swoje umiejętności, pierwsze kroki scenicznej kariery wokalnej prezentowali : Adam Szewczyk, Marika Żychlińska, Patrycja Łukacka, Małgosia Łaska Natalia Mielczarek i Gabrysia Sobczak oraz w grupie starszej : Izabella Łaska, Natalia Laskowska, Nadia Leszka, Jessica Mielczarek, Milena Drewniak, Anna Płuciennik.
W trakcie koncertu mieliśmy także okazję zobaczyć piękne, niezwykle profesjonalne prace malarskie grup plastycznych prowadzonych przez Jaromira Sowę. Prace te obecnie są także prezentowane w gablotach GOKu na terenie gminy.
Specjalny recital zaprezentowała nam Kapela „Złote Kłosy” bawiąc zgromadzona publiczności zachęcając do wspólnego śpiewania.
Gościem specjalnym koncertu był w tym roku Ukraiński Zespół Pieśni i Tańca „ZBRUCZ” z Tarnopola, który przedstawił zarówno tańce i pieśni ludowe Ukrainy, jak i utwory, które nam są dobrze znane, a które świadczą jedynie o bliskości kultury i wspólnych upodobań artystycznych w Polsce i na Ukrainie. Mogliśmy więc usłyszeć między innymi utwór „Hej Sokoły” śpiewany po ukraińsku, czy też piosenkę „Nie Spoczniemy” grupy Czerwone Gitary.
Pomimo zimowej aury na zewnątrz zgromadzeni na koncercie widzowie i młodzi artyści wychodzi z sali Zespołu Szkół w Szczytnikach wypełnieni radością i dobrym humorem.
Oczywiście koncert zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach nie mógłby się odbyć , gdyby nie współpraca instruktorów artystycznych przygotowujących grupy, a także pomoc w organizacji koncertu ze strony Dyrekcji i pracowników Zespołu Szkół oraz strażaków z OSP w Szczytnikach, którym w imieniu Dyrekcji GOKu składamy serdeczne podziękowania.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.