Dziś jest Sobota, 15 Sierpień 2020

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


Gminny Dzień Kobiet


Około 100 pań z gminy Szczytniki bawiło się w dniu ich święta 8 marca na Gminnym Dniu Kobiet.

Spotkanie przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury oraz strażaków z OSP w Stawie pod oficjalnym patronatem Wójta Gminy Szczytniki odbyło sie w sali OSP w Stawie.

A doskonałą zabawę uświetniła swoim przybyciem słynna Genowefa Pigwa z Napierstkowa.

Na wspólnym spotkaniu w niedzielne popołudnie spotkały się zarówno nauczycielki, pracownice urzędu i jednostek gminy jak i działaczki KGW, sołtyski, strażaczki OSP.

Doskonała zabawa rozpoczęła się od powitania tradycyjnym tulipanem każdej wchodzącej Pani przez Wójta Gminy Mirosława Juszczaka. Następnie po oficjalnych powitaniach i życzeniach odbyła się pierwsza z trzech odsłon muzycznych naszego lokalnego zespołu De Shake. Zespół wszechstronny muzycznie Sławomira Sowy i Zbigniewa Partyki, potrafił zaprezentować się zarówno w repertuarze utworów akordeonowych, jak i w standardach jazzowych ale także w swojskiej biesiadzie muzycznej.

Salwy śmiechu towarzyszyły natomiast spotkaniu z przedstawicielką kobiet polskich z Napierstkowa Genowefą Pigwą.

We wspólnym tańcu z Panią Genowefą zaprezentowali się panowie obecni na sali, a wśród nich Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Kupaj, Prezes Gminny OSP i radny powiatowy Stanisław Błaszkowiak, strażacy z OSP i radni gminni.

Po uczcie artystycznej rozpoczęła się "część konsumpcyjna".

Pani obecne na sali obsługiwane były tym razem przez Panów serwujących zimne zakąski, ciasto, rybę, napoje i lampkę szampana. Na uwagę zasługuje fakt, że nikomu nic nie wypadło z rąk, nic się nie pozbijało, żadna z Pań nie zostałą poparzona. Panowie bardzo dobrze sprawdzili się w tej nowej roli.

Wszystko zakończyło się wspólnym śpiewaniem z zespołem De Shake.

Więcej zdjęć w galerii.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.