Dziś jest Niedziela, 07 Czerwiec 2020

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


Gminny Dzień Kobiet dla 400 pań


Prawie 400 kobiet, mieszkanek gminy Szczytniki uczestniczyło w gminnych obchodach ich święta 8 marca w Sali OSP w Radliczycach.
W dorocznej imprezie organizowanej przez Wójta Gminy Szczytniki, Gminny Ośrodek Kultury oraz strażaków z OSP w Radliczycach i Gminną Spółdzielnię „SCH” w Szczytnikach znalazły się Panie, które aktywnie uczestniczyły w życiu gminy - z KGW, Sołtyski i przedstawicielki sołectw gminy, nauczycielki i pracownice jednostek oświatowych, ośrodków zdrowia, Gminnej Spółdzielni GS, strażacki i działaczki OSP, radne i żony radnych gminy, pracownice urzędu gminy i jednostek samorządowych. Gościem specjalnym była także radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Barbara Nowak.
Jak zwykle doskonałe domowe wypieki przygotowały Panie z KGW w Kuczewoli.

Tak rekordowa ilość uczestniczek tradycyjnego marcowego spotkania świadczy o coraz większej aktywności Pań w życiu gminy i niezmiernie ważnej pracy na rzecz gminy Szczytniki.
Tym razem spotkanie odbywało się pod hasłem Babskiego, śląskiego Combra co miało także swój skutek w postaci kary dla mężczyzn obecnych na sali, którzy zostali zamknięci w dyby i otrzymali „specjalne baty” za wałęsanie się po babskiej imprezie. Nie oszczędzono nikogo. Baty dostali między innymi Wójt i w-ce Wójt Gminy, Radny Powiatowy Benedykt Owczarek, Prezes GS SCH Jan Wawrzyniak, Dyrektor GOK i strażacy grzecznie obsługujący biesiadujące Panie.
Biesiada śląskiego Combra z Kapelą KAMRATY trwała prawie 4 godziny i przyniosła sporo humoru śląskiego, dowcipnych konkursów dla Pań oraz wspólnego biesiadowania i śpiewania.
Zanim jednak na scenie pojawili się goście z Górnego Śląska goście mogli zobaczyć występy gimnazjalistek i gitarzystek z ZS w Radliczycach oraz niezwykle ciepło przyjęty mini koncert kapeli jeszcze bez nazwy z Marchwacza i Krowicy. Kapela w której składzie której znalazła się perkusja, saksofon, akordeony została zasilona wokalnie przez W-ce Przewodniczącego Rady Powiatu Benedykta Owczarka. Przyjęcie przez żeńską publiczność oczywiście niezwykle żywiołowe. Emocji, braw i okrzyków radości nie brakowało także przy kolejnym występie wokalnym. Dla Pań piosenkę „Za zdrowie dam” Jerzego Połomskiego zaśpiewał bowiem sam Wójt Gminy Marek Albrecht.
Po występach wokalnych, życzeniach i upominkach rozpoczęła się już wspólna biesiada w trakcie której śpiewali i bawili się już wszyscy uczestnicy gminnych obchodów Dnia Kobiet.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.