Dziś jest Sobota, 15 Sierpień 2020

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


Gminny Dzień Kobiet 2014


Rekordowa ilość prawie 400 Pań bawiła się w piątek 28 lutego na dorocznym Gminnym Dniu Kobiet, który tradycyjnie już odbywał się w sali Remizy OSP w Radliczycach.
Pomysł, by przyspieszyć o tydzień tegoroczne obchody „ Święta wszystkich Pań” okazał się doskonałym pomysłem. Trwał jeszcze karnawał, więc Panie, oprócz dobrej zabawy i humoru miały, po raz pierwszy, okazję do prawdziwie karnawałowych tanecznych pląsów. Bawiła się i tańczyła cała, wypełniona po brzegi sala. A impreza, także po raz pierwszy, trwała 6 godzin – od 18.00 do północy.

Tradycyjnie już Gminne Obchody Dnia Kobiet rozpoczęły się dla Pań już przy wejściu, gdzie na gości czekali wraz ze słodkościami Wójt Gminy Szczytniki Marek Albrecht i Prezes GS Szczytniki Jan Wawrzyniak współorganizatorzy wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury całej imprezy. Tulipany natomiast wręczał w-ce Przewodniczący Rady Powiatu Benedykt Owczarek.
Po życzeniach i ważnych słowach doceniających wartości jakie ma w sobie każda kobieta od władz gminy, powiatu i Radnej Sejmiku Wojewódzkiego Barbary Nowak rozpoczęła się część muzyczna. A rozpoczęła się od specjalnej dedykacji wykonanej samodzielnie przez Wójta Gminy Marka Albrechta. Panie usłyszały więc słynny utwór Jerzego Połomskiego „Bo z dziewczynami” we własnej interpretacji wokalnej Wójta. A ponieważ wykonanie niezwykle się spodobało na bis wykonano także utwór „Za zdrowie Pań”.
Następnie podziwiać mogliśmy uzdolnioną muzycznie i aktorsko młodzież ZS w Radliczycach w przygotowanym na okazję uroczystości programie artystycznym.
Na scenie OSP w Radliczycach pojawiły się, w swoich specjalnie przygotowanych koncertach, także nasze rodzime kapele „Złote Kłosy” oraz „Dysonans”, a na sali Paniom usługiwali Strażacy z Radliczyc doskonale radząc sobie z podawaniem kawy, herbaty i innych napojów, żadna szklanka nie został zbita ani żadna z Pań poparzona.
Gwiazdą muzyczną zaproszoną na tegoroczne Święto Pań była formacja z Torunia Elvis Presley Show. Goście postarali się o odpowiedni „anturaż” spotkania i przyjechali prawdziwie „Presleyowską amerykańską limuzyną”, którą niestety nie mogli się zmieścić na plac przed Remizą.
Na Sali po zapowiedzi prowadzącego o zbliżającym się do sceny Królu Rock’n’rolla zapanowała iście presleyowska atmosfera, piski, krzyki, kwiaty rzucane na scenę, tańce pod sceną i przy poszczególnych stołach. A na scenie wierna kopia Króla strój, fryzura i głos – Elvis Presley jak żywy.
Goście pojawili się także w drugiej odsłonie swojego występu przypominając znane przeboje lat 60-tych, a także, ku zaskoczeniu i radości zgromadzonych pod scena Pań, wykonując przebój Bałkanica zespołu Piersi.
Dalej już na scenie królowali muzycy z Kapeli Dysonans, a pod sceną „tanecznie szalały” zgromadzone w Radliczycach Panie.
Oczywiście impreza nie odbyłaby się gdyby nie pomoc organizacyjna Pań z KGW w Kuczewoli przygotowujących pyszne wypieki, wspominanych już świetnie zorganizowanych Strażaków i Pań z OSP w Radliczycach, Państwa Chudasiów przystrajających salę, muzyków rodzimych kapel Dysonans i Złote Kłosy, młodzieży i nauczycieli ZS w Radliczycach i Sławomira Sowy wspomagającego muzycznie występ wokalny Wójta Gminy. Wszystkim wymienionym składamy w imieniu organizatorów: Wójta Gminy Marka Albrechta, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Prezesa oraz Zarządu GS w Szczytnikach ogromne podziękowania za pomoc w organizacji i uświetnieniu artystycznym tegorocznych obchodów Dnia Kobiet w gminie Szczytniki.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.