Dziś jest Niedziela, 07 Czerwiec 2020

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


ZIMOWY KONCERT GRUP Z GMINNEGO OŚRODKA KULTURY


Ponad 400 osób na widowni i ponad 130 młodych ludzi na scenie to najkrótszy bilans specj;alnego koncertu młodych talentów gminy Szczytniki skupionych w sekcjach Gminnego Ośrodka Kultury, który to koncert odbył się w sobotę 16 lutego w Sali ZS w Iwanowicach.

Swoje talenty prezentowali młodzi artyści z 5 grup tanecznych, kilkunastoosobowej grupy wokalnej, 2 grup gitarowych i 3 grup plastycznych. W sumie podczas 90 minutowego koncertu zaprezentowano zarówno prace plastyczne jak i najświeższe układy taneczne i stroje grup oraz umiejętności wokalne i muzyczne. A widownię stanowiła grupa niezwykle stresująco działająca na występujących bowiem byli to członkowie rodzin, znajomi i przyjaciele.
Koncert rozpoczęła grupa rockowa z ZS w Iwanowicach LUCK’n’LOUD bardzo ciepło przyjęta przez wszystkich zgromadzonych.
Następnie już na prawdziwej scenie, w pełnym świetle prezentowali się uczestnicy zajęć muzycznych, tanecznych i wokalnych w kolejności:
- grupa gitarowa II w skladzie Klaudia Suchecka, Patrycja Sztrapf, Paulina Neweta, Jessica Celer, Wiktoria Trzęsowska i Piotr Mania
- Grupa gitarowa I w składzie: Sonia Matela, Ania Czarnecka, Paulina Woźniak, Kinga Śniegula, Angelika Sztandera, Justyna Zimna, Filip Wietrzyk, Filip Militowski i Marcin Graczyk
- najmłodszy kwartet wokalny: Oliwia Byczewska, Małgosia Łaska, Weronika Kaszuba i Ania Przepiórka
- duet wokalny Aleksandra Wietrzych i Daria Bączyk
- solistki Nadia Leszka, Gabrysia Bączyk, Ania Mikołajczyk, Natalia Laskowska, Iza Łaska, Ewa Siewieja, Ania Czarnecka, Ania Płóciennik, Karolina Mielcarek oraz Marta Nielaba
- jedyny śpiewający „mężczyzna” Michał Raczyk
- grupy taneczne: najmłodsza stażem Fantazja, najmłodsza wiekiem Różyczki, par mieszanych Explozja, najstarsze – Impuls oraz breakdanc’owa Old School Flava.
Przy wejściu na koncertową salę oraz podczas trwania całego koncertu zgromadzona publiczność mogła także podziwiać prace plastyczne – pejzaże, martwa naturę i grafiki uczestników trzech grup wiekowych zajęć plastycznych odbywających się w Ośrodku.
Po występie dzieci i młodzieży z GOKu w Szczytnikach dla ich zaproszonych gości na scenie pojawil się gość specjalny dla występujących. To ciesząca się coraz większym zainteresowaniem w kraju grupa Hip Hopowa Najlepszy Przekaz w Mieście , zwycięzcy jednej z ostatnich edycji programu Must Be The Music telewizji Polsat.
Podczas godzinnego koncertu nie brakowało pisków radości, wspólnego śpiewu i na koniec wspólnego zdjęcia. A na koniec jeszcze kolejna godzina zdjęć autografów i wspólnych rozmów.
Specjalne podziękowania należą się instruktorom grup :
- grup tanecznych Fantazja, Impuls i Explozja Arletę Piotrowską
- grupy tanecznej Różyczki – Agatę Mrozińską
- grupy tanecznej OLD SCHOOL FLAVE – Błażeja Ławeckiego
- grup wokalnych i gitarowych Monikę Kuberę –Janiak
- grup plastycznych Jaromira Sowę
oraz Dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkól i strażakom jednostki OSP w Iwanowicach.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.