Dziś jest Niedziela, 07 Czerwiec 2020

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


SZCZYTNICKIE LATO 2012


Słoneczna pogoda, moc atrakcji i ciekawe koncerty, ale przede wszystkim zdolna młodzież gminy Szczytniki - to przyciągnęło tłumną grupę publiczności na tegoroczny Festyn Szczytnickie Lato odbywający się 23 czerwca na terenach zielonych przy remizie OSP w Szczytnikach.

Od 16.00 mieliśmy okazję podziwiać 11 osobową grupę gitarzystów z Gminnego Ośrodka Kultury w Szczytnikach prezentującą swoje umiejętności gry na gitarach akustycznych.

Nie zabrakło akcentów piłkarskich a to za sprawą i owej grupy prezentującej swoją wersję słynnego „Koko Koko” , jak i 2 osobowej grupy z Opola i Nysy specjalizującej się w żonglerce piłką nożną i to na najwyższym poziomie, są to bowiem laureaci wielu krajowych i międzynarodowych zawodów w tej dyscyplinie.

Po raz pierwszy na takiej plenerowej imprezie zaprezentował się także zespół muzyczny z Gimnazjum w Iwanowicach, młodzi muzycy z rockowym zacięciem przypomnieli kilka dobrze znanych hitów polskiego rocka.

Był to także wstęp do prezentacji artystycznej szkół i przedszkoli z gminy Szczytniki oraz Gminnego Ośrodka Kultury, które odbywały się w trakcie wręczania pamiątkowych upominków dla najlepszych promujących gminę w konkursach, turniejach i zawodach powiatowych, regionalnych i ogólnopolskich. W tym roku takich nagród przekazano aż 173

jednolitych dla wszystkich laureatów.

Mieliśmy więc w prezentacjach występy uczniów Gimnazjum w Iwanowicach i Stawie, Szkół Podstawowych w Mroczkach, Iwanowicach i w Stawie, Zespołów Szkół w Radliczycach, Szczytnikach i Marchwaczu, Przedszkola w Iwanowicach oraz grup tanecznych i młodszej grupy wokalnej z GOKu w Szczytnikach.

Kolejnym punktem programu były pokazy ekstremalnej jazdy na rowerach BMX zaprezentowane przez „młodych wyczynowców” z Brzezin i Kalisza.

Kulminacyjnym punktem Festynu był Koncert Specjalny Orkiestry Rozrywkowej KURCBEND z Rybnika oraz pięciu wokalistek z GOKu: Marty Nielaby, Agnieszki Cierniak, Natalii Laskowskiej, Emili Durman, Katarzyny Jurkiewicz i Kingi Szczepaniak oraz grupy tanecznej OKAY. Koncert z muzyką zagraną na żywo, przygotowywany już od kilku miesięcy. Była to pierwsza próba stworzenia koncertu estradowego z piosenkami śpiewanymi z Big Bandem. Próba zakończona powodzeniem, niezwykle ciepło przyjęta przez zgromadzoną publiczność.

Późnym wieczorem na scenie pojawiła się przyciągająca niczym magnes wszystkich zaciekawionych zapowiedziami informacyjnymi wokalistka tworząca LADY GAGA COVER SHOW. Specjalizująca się w tworzeniu imitacji Lady Gagi polska wokalistka stworzyła świetne show pełne barwnych i zaskakujących strojów, profesjonalnych układów choreograficznych i przede wszystkim wypełnione przebojami znanymi z mediów i płyt amerykańskiej wokalistki. Na scenie w układach choreograficzno tanecznych do wspomnianych utworów, podczas koncertu, pojawiła się także grupa Dziabągi z GOKu doskonale wpasowując się w stylistykę show.

Doskonale poradziły sobie zresztą i pozostałe grupy taneczne Kryształki, Fantazja, grupy HIP HOP i Breakdance czy też prezentujące układy tańca towarzyskiego.

Na zakończenie bogatego programu tegorocznego Festynu Szczytnickie Lato przed sceną rozegrał się dramat miłosny przedstawiony przez Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop z Krakowa pt. „Serce Don Juana”. Nie żałowali ci, którzy zostali na spektaklu pomimo późnej pory. Po raz pierwszy w Szczytnikach mogliśmy obejrzeć taką formę sztuki teatralnej, sztuki trudnej powiem nie tylko podczas całego spektaklu aktorzy grają na szczudłach to jeszcze dodatkowo nie wypowiadają ani jednego słowa, trzeba więc zagrać tak wymownie i przejrzyście, by zgromadzona publiczność mogła odczytać sens spektaklu. Aktorzy z Krakowa potwierdzili, że doskonale sobie radzą z techniką teatru ulicznego.

Po spektaklu pozostała nam już tylko dyskoteka i zabawa taneczna.

Na koniec musza się pojawić bardzo ważne podziękowania tradycyjnie już jak co roku skierowane do strażaków z jednostki OSP w Szczytnikach, którzy okazali wielką pomoc przy organizacji i przebiegu Festynu. Podziękowania należą się także dyrekcjom, nauczycielom i uczniom szkół oraz instruktorom i młodzieży z Gminnego Ośrodka Kultury w Szczytnikach przygotowujących niezwykle profesjonalne prezentacje artystyczne co w sposób bezpośredni pokazało ogromne talenty jakimi może się poszczycić gmina Szczytniki.

Projekt był realizowany w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Długosz Królewski” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi4 „LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z FESTYNU SZCZYTNICKIE LATO


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.