Dziś jest Czwartek, 21 Styczeń 2021

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


Szczytnickie Lato 2018


Niespełna 160 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ale i przedszkoli ,odebrało w tym roku z rąk Wójta Gminy Szczytniki Marka Albrechta nagrody rzeczowe i dyplomy za promowanie swoimi osiągnięciami Gminy Szczytniki w powiecie, województwie, a także na szczeblu krajowym.
W sobotę 23 czerwca podczas dorocznego Festynu „Szczytnickie Lato” mieliśmy okazję poznać i pogratulować naszej niezwykle utalentowanej młodzieży.

Zanim jednak nastąpiło wręczenie nagród za osiągnięcia w całym roku szkolnym 2017/2018 powitaliśmy na scenie niespodziewanych gości – uczestniczki X Wojewódzkiego Turnieju Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, jaki w tym dniu odbywał się w Tuliszkowie. Z tego turnieju dziewczyny z OSP w Szczytnikach , reprezentujące nie tylko naszą gminę, ale także cały powiat kaliski przywiozły bardzo dobry wynik – plasując się w pierwszej dziesiątce wszystkich 35 startujących drużyn OSP województwa Wielkopolskiego. Ogromna radość i także nagrody od Wójta Gminy przywitały całą drużynę na scenie w Szczytnikach.
Przy tej okazji tradycyjnie także należą się szczególne podziękowania strażakom z OSP w Szczytnikach za całą pomoc przy organizacji festynu.
A dalej już rozpoczęliśmy, prawie godzinne, przekazywanie nagród indywidualnych i odczytywanie sukcesów naszej młodzieży zdobytych w turniejach, konkursach, zawodach poza granicami gminy Szczytniki. I tak mieliśmy okazję usłyszeć i zobaczyć drużyny, które zajęły I miejsca w powiecie w piłce koszykowej i ręcznej dziewcząt, laureatów czołowych miejsca na podium w piłce nożnej i to zarówno chłopców jaki dziewcząt, w tenisie stołowym, w warcabach i szachach, w dyscyplinach lekkoatletycznych, biegach przełajowych. Poznaliśmy także zwycięzców i laureatów w powiatowych i regionalnych konkursach recytatorskich, międzyszkolnych konkursach piosenki, turniejach mistrzów ortografii. Młodzież gminy Szczytniki wykazywała się także nieprzeciętną wiedzą, zwyciężając w turniejach o Unii Europejskiej , ale także Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce. Tradycyjnie również mieliśmy w tym roku liczne grono młodych artystów plastyków – laureatów I miejsc konkursów plastycznych na etapie powiatowym, etapie wojewódzkim, ale także nagrodziliśmy zwyciężczynię jednego z ogólnopolskich konkursów plastycznych, a więc sukces w skali kraju.
Wszyscy laureaci otrzymali, jak wspomnieliśmy, nagrody i pamiątkowe dyplomy z rąk Wójta gminy Marka Albrechta, który nie krył swojej radości z odniesionych sukcesów i w ten właśnie sposób doskonałej promocji gminy, jaką przyniosły liczne sukcesy młodzieży.
Nagrodzonej młodzieży towarzyszyli na scenie także wykonawcy -śpiewając e i tańczące grupy, uczestnicy zajęć w Gminnym Ośrodku Kultury w Szczytnikach, jak również tańcząca grupa starszaków z Przedszkola „Tęcza” w Szczytnikach, grupa wokalna z ZS w Stawie i śpiewające Zuzanna Wietrzych z ZS w Radliczycach oraz Patrycja Łukacka z GOKu.
Osobnym punktem występów był recital zawierający przeboje polskie zarówno z ostatnich lat, jak i te troszkę zapomniane np. „Chcę wyjechać na wieś” Urszuli Sipińskiej czy „Remedium” Maryli Rodowicz, jakie przedstawiła nam niedawno stworzona grupa wokalna pod nazwą „ Konewki Krzysztofa” z Gminnego Ośrodka Kultury.
I to był doskonały wstęp do występu muzycznej gwiazdy wieczoru. Gdy LIBER i INA pojawili się na scenie by zaprezentować znane hity stworzone przez ostatnie lata przez Libera z wieloma artystami, w Szczytnikach pojawiło się słońce i mieliśmy nadzieję, że ta pogoda zostanie z nami do końca imprezy. Niestety koniec koncertu i bisy przyniosły koleją falę deszczu, jaki towarzyszył uczestnikom Festynu przez cały sobotni dzień. Nie pomogło także czarowanie sceny specjalnym wykonaniem utworu „Czyste szaleństwo” będącego nieoficjalnym hymnem piłkarskim Mistrzostw Europy z 2012 roku. W utworze tym Liberowi na scenie towarzyszyła grupa taneczna Big BOOM z GOKu w Szczytnikach w biało-czerwonych strojach piłkarskich. „Czyste szaleństwo” na scenie w Szczytnikach nie pomogło- następnego dnia Polacy przegrali jednak swój mecz z Kolumbią, a nam na pocieszenie pozostała piękna tęcza na szczytnickim niebie jaka pokazała się zaraz po koncercie Libera i długo jeszcze towarzyszyła uczestnikom dyskoteki, która kończyła tegoroczne Szczytnickie Lato.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.