Dziś jest Środa, 03 Marzec 2021

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


Mamy Regionalnego Króla Łgarzy Kawalarzy i Opowiadaczy Dowcipów


Sześciu kandydatów do tytułu Regionalnego Króla Łgarzy, Kawalarzy i Opowiadaczy Dowcipów stanęło na scenie przed publicznością i jury podczas pierwszego takiego turnieju, który odbył się w Szczytnikach 1 kwietnia. Prezentowali się ze swoimi żartami przedstawiciele Kalisza, Opatówka i Szczytnik.

Każdy z kandydatów miał do dyspozycji maksymalnie 15 minut na swoje sceniczne show. Prezentowane były zarówno humorystyczne rymowanki, opowiadano scenki z życia, ale byli i tacy którzy postawili tylko na opowiadanie dowcipów. Niektórzy z występujących zadbali także o odpowiedni strój, dodatkowe gadżety itp. Warty podkreślenia jest fakt, że wszyscy występujący są amatorami, a większość z nich po raz pierwszy pojawiła się na scenie w takiej roli. Trema jednak szybko znikała, a startujący tak dobrze poczuli się na scenie, że wracali na nią już po konkursie, podczas obrad jury, by jeszcze „sypnąć ze swojego rękawa” kolejną porcję żartów.
Jury w którym znaleźli się: Władysław Sikora z kabaretu Adi twórca legendarnego kabaretu POTEM, Marcin Osiewicz Kabaret Adi, Rafał Paczkowski – nauczyciel, instruktor teatralny, reżyser spektakli teatralnych współpracujący między innymi z Młodzieżowym Domem Kultury w Kaliszu oraz Sławomir Janelt – konferansjer, prezenter radiowy, właściciel Agencji Artystycznej Polska Scena ale także przedstawiciel Ogólnopolskiego Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni postanowiło przyznać:
Trzy III miejsca dla Panów – Zygmunta Leszki z Iwanowic, Marka Króla z Kalisza i Bolo Ogorzelskiego z Kalisza.
Dwa II miejsca dla Pań Marii – mieszkanki Opatówka Marii Pawelec i związanej zawodowo ze Szczytnikami Marii Wiączek- Hendler.
Jedno I miejsce dla Arkadiusza Malanowskiego z Kalisza.
Zwycięzca oprócz nagrody pieniężnej otrzymał także specjalne zaproszenie do udziału w warsztatach i koncercie finałowym 34 Ogólnopolskiego Turnieju Małych Forma Satyrycznych w Bogatyni. Być może więc Szczytnicki Turniej stał się drogą do większej kariery scenicznej zwycięzcy Arkadiusza Malanowskiego.
Po zakończeniu zmagań konkursowych na scenie królowali już tylko dwaj Panowie z Kabaretu Adi z Zielonej Góry – Władysław Sikora i Marcin Osiewicz. I tutaj również nie było wątpliwości, co znaczy dobry kabaret. Zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagradzała każdy z przedstawianych skeczów i historyjek kabaretu na koniec oczywiście domagając się bisów. Aktorzy-kabareciarze odpłacili się publiczności za to ciepłe przyjęcie schodząc po występie do wspólnych zdjęć, rozmówi autografów.
Specjalne podziękowania Organizatorów, czyli Gminnego Ośrodka Kultury kierowane są do strażaków z OSP w Szczytnikach, którzy udostępnili i przygotowali salę na Turniej serwując także zgromadzonej publiczności podczas występów darmowe zimne i gorące napoje oraz słodkie przekąski.
Czekamy na sukcesy sceniczne naszego obecnego Regionalnego Króla Łgarzy, Kawalarzy i Opowiadaczy Dowcipów oraz na kolejne edycje Turnieju w Szczytnikach.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.