Dziś jest Sobota, 15 Sierpień 2020

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


Gminny Dzień Kobiet 2012


Rekordowa ilość prawie 300 kobiet z gminy Szczytniki przyjęło zaproszenie organizatorów i wzięło udział w gminnych obchodach Dnia Kobiet, jakie odbyły się 3 marca w sali OSP w Radliczycach. Już w progu wszystkie Panie witane były słodkim prezentem, zresztą słodkości i innych przepysznych, domowych potraw przygotowanych przez Panie z KGW w Kuczewoli nie brakowało.

Obchody zostały przygotowane przez Wójta Gminy Szczytniki, Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach, GS „Samopomoc Chłopska” w Szczytnikach z/s w Radliczycach oraz OSP w Radliczycach gospodarzy obiektu. Całość tradycyjnie już rozpoczęła się życzeniami dla pań. Składał je Wójt gminy Szczytniki Marek Albrecht, przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak, Przewodniczący Rady Gminy Szczytniki Andrzej Kupaj oraz radni powiatowi.

Imprezę rozpoczął program artystyczny przygotowany przez dzieci z Zespołu Szkół w Radliczycach pod kierownictwem wychowawcy Rafała Paczkowskiego.

Kolejnym punktem spotkania był występ doskonale już nam znanego Kabaretu Niechcice z Żelazkowa, który wystąpił z premierowym recitalem przygotowanym specjalnie z okazji dnia kobiet i konkursami. Ich pełen humoru program skłonił także kilka zgromadzonych na sali osób do podjęcia próby stworzenia naszej gminnej grupy kabaretowej.

Jeszcze większej dawki humoru dostarczyła gwiazda wieczoru sobowtór Maryli Rodowicz występujący jako Druga M. Doskonale ucharakteryzowany i obdarzony ujmująco podobnym głosem do artystki wykonał jej najlepsze i najbardziej popularne przeboje także ku uciesze sali wspólnie z miejscowymi radnymi i Wójtem gminy.

Szczególnie dialogi i wspólne śpiewy oraz tańce z radnym powiatowym zaproszonej gwiazdy rozbawiły publiczność do łez.

Na zakończenie spotkania wszystkie Panie zaproszono do konsumpcji specjałów przygotowanych, jak zwykle profesjonalnie, przez KGW w Kuczewoli.

Paniom z Kuczewoli podobnie jak wszystkim osobom z OSP w Radliczycach pracującym przy organizacji Gminnego dnia Kobiet składamy serdeczne podziękowania

Więcej zdjęć do obejrzenia w zakładce Galeria zdjęć


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.