Dziś jest Czwartek, 21 Styczeń 2021

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


Warzywniak Biesiadny w Gminie Szczytniki


Ostatnia sobota listopada wieczorem, to doskonały czas na jesienną biesiadę muzyczno –rozrywkową. Tradycyjny „Jesienny Warzywniak Biesiadny” w naszej gminie odbył się w tym roku w odnowionej sali OSP w Sobiesękach Trzecich. I również tradycyjnie już do udziału we wspólnym biesiadowaniu zaproszeni zostali przedstawiciele sponsorów, sołectw przygotowujących tegoroczne stoły biesiadne i delegacji z chlebami na Dożynki Gminne oraz współorganizatorzy i Starostwie Dożynek. Czyli po prostu Ci, bez których tegoroczne dożynki nie mogłyby się odbyć.

I właśnie tym wszystkim, zgromadzonym i specjalnie wymienionym podczas spotkania, dziękował po raz kolejny Wójt Gminy Szczytniki Marek Albrecht, wyrażając swoją radość z aktywności lokalnych społeczności naszej gminy.
Warto przy okazji przypomnieć, że w tym roku stoły biesiadne z poczęstunkiem dla gości dożynkowych przygotowali:
SOŁECTWO Marchwacz, Kolonia Marchwacz i Trzęsów
- SOŁECTWO SOBIESĘKI Pierwsze
- Sołectwo Sobiesęki Drugie
- SOŁECTWO NIEMIECKA WIEŚ
- Sołectwo i OSP Iwanowice
- SOŁECTWA POPÓW I SZCZYTNIKI
- Sołectwo i OSP Krowica Zawodnia
- Sołectwo Kuczewola
- oraz poczęstunek dla gości Grupa Odtworzeniowa „Okupniczanki” z Sobiesęk Trzecich.
Panie z grupy „Okupniczanki” były także, jako gospodynie spotkania, odpowiedzialne za tradycyjny poczęstunek w listopadowy wieczór. I trzeba przyznać że, jak zawsze, stanęły na wysokości zadania, a nawet ponad to, co zaplanowano. Byliśmy bowiem świadkami nie tylko zdolności kulinarnych, ale także wokalnych Pań z Sobiesęk Trzecich, które po raz pierwszy publicznie zaprezentowały specjalnie stworzoną piosenkę o swojej miejscowości do linii melodycznej znanej z utworu „Kawiarenki” Ireny Jarockiej.
Piękne wykonanie zostało nagrodzone gromkimi brawami, podobnie zresztą, jak kolejny występ, gdy na scenie i pod sceną, w repertuarze muzyczno-kabaretowym pokazała nam się Kapela „Złote Kłosy”. Podczas koncertu można było poczuć moc prawdziwej polskiej biesiady, gdy wspólnie śpiewano, bujano się przy stołach i bawiono podczas humorystycznych scenek przygotowanych przez grupę.
Humoru nie zabrakło także podczas występu gościa specjalnego Mieczysława Góry, komika, satyryka i kabareciarze od wielu już lat. Solowy występ okraszony świetnymi zdolnościami aktorskimi Pana Mieczysława co chwilę przerywany był salwami śmiechu. A w nagrodę gość specjalny zaprezentował zgromadzonym swoją autorską „Legendę o Szczytnikach”, której treść prezentujemy także czytelnikom.

Dobra zabawę kontynuowała po występie kabaretowym, jak zwykle doskonale bawiąca gości Kapela Biesiadna „Dysonans” . I tutaj już trzeba było przestawić stoły i krzesła, by zrobić miejsce do wspólnej zabawy tanecznej, przy utworach wszystkim doskonale znanych. Prawdziwie ludowa biesiada trwała do późnych godzin nocnych.
Za przygotowanie sali i pyszny poczęstunku dziękujemy Paniom z grupy „Okupniczanki” i strażakom z OSP w Sobiesękach Trzecich, a za doskonałą zabawę naszym niezawodnym kapelom „Złote Kłosy” i „Dysonans”, które w trakcie sobotniego spotkania także połączyły siły muzyczne, by dać wspólny koncert kilku utworów.
Dziękując także jeszcze raz wszystkim wymienionym za włączenie w organizację tegorocznych dożynek zapraszamy do współpracy latem 2018, a dokładnie 26 sierpnia podczas kolejnych Dożynek Gminnych.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.