Dziś jest Niedziela, 07 Czerwiec 2020

Witamy na naszych stronach!

Gminnyyy
Ośrodek Kultury
w Szczytnikach
62-865 Szczytniki
tel.: (062) 762 50 37


EDDY WATA i nasza zdolna młodzież na Festynie Szczytnikcie Lato


Niezwykle tłumnie bawiliśmy się podczas tegorocznej edycji festynu SZCZYTNICKIE LATO 2011 który odbył się w niedzielę 26 czerwca 16.00 na Plac przy OSP w Szczytnikach. Gwiazdą wieczoru był Eddy Wata. Wcześniej mogliśmy podziwiać naszych lokalnych niezwykle uzdolnionych młodych ludzi.

Tradycyjnie już od trzech lat w trakcie naszego letniego festynu zostały wręczone nagrody wójta gminy Szczytniki dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy, którzy promowali także gminę zdobywając główne nagrody w powiecie, regionie cz też na ogólnopolskich konkursach, turniejach i zawodach. W sumie nagrody otrzyma aż 217 dzieci i młodzieży z czego 78 laureatów indywidualnych oraz 147 członków drużyn i zespołów sportowych.

W trakcie Festynu nie zabrakło także konkursów rodzinnych, występów dzieci młodzieży z GOKu oraz gminnych szkół. Wieczorem przy tłumnie zapełnionym placu festynowym w Szczytnikach na scenie zrobiło się niezwykle tanecznie za sprawą zaproszonych wykonawców i naszych młodych tancerzy. Najpierw światowe letnie przeboje XX wieku przypomniała nam afrykańska grupa HAKUNA MATATA z która zatańczyli najmłodsi z grupy Fantazja, a później oczekiwany koncert Gwiazdy europejskiego formatu – EDDY WATA Nigeryjki piosenkarz i DJ na stałe mieszkający w Mediolanie rozgrzał naszą publiczność z którą także wspólnie pośpiewał piosenki, które bardzo często gościły na polskich listach przebojów. Na scenie podczas całego koncertu towarzyszyły mu grupy Dziabągi i OKAY. To specjalny ukłon artysty dla naszej imprezy, niezwykle rzadko bowiem zdarza się by artysta tej miary zgodził się na wspólny koncert z lokalnymi tancerzami. Kolejnym ukłonem była światowa premiera na koncercie najnowszego utworu Eddiego, który już niedługo zagości w stacjach radiowych oraz na stronach artysty.

W tym roku Festyn odbywa się jako projekt realizowany w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju LGD "Długosz Królewski" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.


Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach © 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone.